Jak szybko zmienić pościel?

Zmiana pościeli może być prawdziwą męczarnią. Podczas tej czynności nagle okazuje się, że poszwa mierzy kilometry materiału, a poduszki nie mieszczą się w otwory pokrowców. Poszukiwanie rogów kołdry w poszewce jest jako poszukiwanie ścieżek w puszczy Amazońskiej. Wreszcie udaje się wszystko dopasować, ale straciliśmy mnóstwo czasu, jesteśmy spoceni i zmęczeni. Jak szybko zmienić pościel? Wystarczy zastosować dwa proste triki, a zmiana pościeli nigdy nie będzie już uciążliwą i męczącą powinnością.

Jak zmienić poszwę kołdry?

Zmiana poszwy to najbardziej uciążliwe zadanie podczas przebierania pościeli. Jest jednak na to bardzo prosty patent. Na początek przewróć poszwę na lewą stronę i rozściel ją na łóżku wierzchnią, ozdobną stroną do dołu. Na pościeli rozłóż kołdrę, tak by jej rogi leżały dokładnie na rogach poszwy. Teraz zroluj kołdrę razem z pościelą. Powinien powstać rulon. Włóż rękę do środka poszwy w jej róg i tak "ubraną" dłonią chwyć zrolowany koniec kołdry i naciągnij na niego poszewkę, odwracając ją jednocześnie na prawą stronę. To samo zrób z drugim zrolowanym końcem pościeli. W efekcie powinien powstać rulon ubrany w pościel z prawidłowej strony. Teraz wystarczy go rozwinąć i rozłożyć na łóżku — gotowe!

Jak zmienić poszewkę poduszki?

Także poszewkę poduszki można zmienić bardzo szybko. Prosty trik na zmianę pościeli polega na tym, aby odwrócić poszewkę na lewą stronę i włożyć ręce do środka, tak by dłonie znajdowały się w rogach pościeli. Następnie takimi "ubranymi" w poszwę dłońmi chwyć dwa równoległe rogi poduszki. Jeśli otwór w poszewce jest wąski, naciągnij ją na poduszkę - nadal trzymając za rogi poduszki i pościeli. Jeśli masz szerszy otwór w poszewce, wystarczy gwałtownym ruchem strzepnąć pościel. 

Zmiana pościeli nie musi być uciążliwym zadaniem, do którego potrzebujesz pomocnika. Od dziś samodzielnie, w parę chwil przebierzesz kołdry i poduszki, bez zniecierpliwienia, zmęczenia i potu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama