Reklama

Jak szybko pozbyć się zagnieceń na ubraniach?

Prasowanie pogniecionych ubrań nie jest prostą sprawą. Jeżeli i ty nie lubisz się z żelazkiem lub codziennie rano biegasz po domu w poszukiwaniu niepogniecionych ubrań, to mamy dla ciebie propozycję kilku prostych sposobów, na pozbycie się zagnieceń na ubraniach, bez użycia żelazka. Użyj wszystkich z nich i znajdź swój ulubiony sposób. Jest to też ciekawa propozycja na to jak podczas podróży zadbać o wygląd twoich ubrań, kiedy nie masz możliwości wyprasować ich w tradycyjny sposób.

Reklama

Metoda z prysznicem

Jest to metoda szybka, prosta i skuteczna. Szczególnie przydatna dla zapracowanych. Jeżeli wstając rano zorientujesz się, że żadne z twoich ubrań nie nadaje się do wyjścia, jednak nie masz czasu ich prasować, weź je ze sobą do łazienki. Para wodna wytworzona podczas kąpieli skutecznie rozprostuje zagniecenia. Wszystko co musisz zrobić, to powiesić ubranie na wieszaku, możliwie blisko prysznica lub wanny i wziąć 15 minutową, gorącą kąpiel. Wcześniej upewnij się, że drzwi są szczelnie zamknięte, aby para nie uciekała szczelinami.

Metoda z wykorzystaniem suszarki do włosów

Jeżeli masz pod ręką suszarkę do włosów, możesz z jej pomocą wyprasować ubrania. Zawieś je na wieszaku i ogrzewaj gorącym strumieniem powietrza z odległości 2,5 do 5 cm przez około 1 do 2 minut. Po tym czasie po zagnieceniach nie będzie śladu. Metoda ta jest jednak skuteczna wyłącznie dla naturalnych tkanin. Sztuczne mogą powodować stopienie tkaniny.

Na oporne zagniecenia

Jeżeli zwykłe użycie suszarki do włosów nie pomogło. Wykorzystaj zmodyfikowaną metodę. Oprócz suszarki do włosów użyj wilgotnej szmatki (może być mały ręcznik lub zwykła skarpeta). Przyłóż ją do zgnieceń i ogrzewaj ciepłym strumienie powietrza przez 15 minut. Następnie odwieś do wystygnięcia i gotowe.

Gorący garnek

Jeżeli chcesz wyprasować ubranie, jednak nie masz pod ręką żelazka, zrób je ze zwykłego garnka. Wystarczy że zagotujesz w nim wodę, wrzątek przelejesz, a gorącym dnem naczynia wyprasujesz ubranie. Dzięki temu nie będzie śladu zagnieceń.

Spray rozprostowujący

Na rynku dostępne są specjalne środki do usuwania zagnieceń z ubrań. Wystarczy, że spryskasz buteleczką z rozpylaczem ubranie i pozostawisz je do wyschnięcia. Skutecznie zadziała na wszystkie naturalne tkaniny.

Ocet

Jeżeli nie możesz znaleźć specjalnych sprayów do rozprostowania zagnieceń na ubraniach, zrób specyfik samodzielnie. Z pomocą przyjdzie niezawodny ocet. Spryskaj tkaninę mieszanką 1 części octu z 3 częściami wody i gotowe. Pozostaw ubranie do wyschnięcia, a po tym czasie jest gotowe do założenia.

Czajnik

Para wodna również w małej ilości może pomóc z walce z niewielkimi zagnieceniami. Przyłóż zagniecenia do strumienia pary z czajnika i patrz jak zmarszczki znikają w mgnieniu oka. Uważaj jednak aby nie poparzyć się w trakcie “prasowania”.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama