Reklama

Jak szybko posprzątać łazienkę?

Sprzątanie łazienki z pewnością nie należy do naszych ulubionych czynności, co wcale nie oznacza, że nie można sobie nieco ułatwić i uprzyjemnić tego zadania. Wystarczy przygotować kilka sprawdzonych, domowych środków czystości i zastosować się do paru sprytnych trików, a pozbywanie się zanieczyszczeń i nieczystości nie zajmie nam nadmiernie dużo czasu. Wszystkie wskazówki znajdziesz poniżej.

Reklama

Jak się przygotować do sprzątania łazienki?

Lista potrzebnych produktów:

- ocet,

- soda oczyszczona,

- mleczko do czyszczenia urządzeń sanitarnych,

- płyn do szyb,

- szczotka do czyszczenia,

- szczoteczka do zębów,

- mop,

- stary ręcznik,

- ręczniki papierowe,

- szczotka do wc,

- szorstka gąbka.

Od czego najlepiej zacząć?

Od octu... Zanim zabierzesz się do sprzątania, zalej nim toaletę i pozwól mu działać przez całą noc. Zalecana porcja to pół szklanki. Rano po osadzie z kamienia nie powinno być śladu. Następnie podnieś deskę sedesową i posyp ją oraz całą muszlę sodą oczyszczoną. Podobnemu zabiegowi poddaj umywalkę oraz wszystkie miejsca wokół niej. Niezastąpiona w kuchni soda oczyszczona doskonale zastąpi proszek. Podobny zabieg wykonaj z użyciem mleczka. Spryskaj nim dokładnie muszlę klozetową, deskę i umywalkę.

Jak szybko oczyścić lustro?

Kolejnym krokiem do posprzątania łazienki jest oczyszczanie lustra. Spryskaj go od dołu do góry płynem do mycia szyb. Następnie oczyść je okrężnymi ruchami za pomocą ręczników papierowych. Jeśli lustro jest duże, użyj obu rąk. Ułatwisz sobie życie. Prawą ręką wykonuj ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewą - odwrotnie. Brudne, zużyte ręczniki kładź w jedno miejsce. Szybko się ich pozbędziesz.

Jak wyczyścić muszlę klozetową?

Za pomocą szczotki do WC wyczyść muszlę klozetową. Pozbycie się zanieczyszczeń z pewnością ułatwi ci wcześniejszy zabieg zalania muszli klozetowej octem oraz czyszczenia sodą i mleczkiem. Przy użyciu szczotki w zasadzie tylko doczyszczasz muszlę klozetową. Pamiętaj, aby na koniec zabiegu pielęgnacyjnego starannie wypłukać ją wodą.

Jak wyczyścić fugi?

Wykorzystując szczoteczkę do zębów, wyczyść przestrzenie między płytkami, czyli fugi wokół umywalki oraz miejsca styku umywalki z płytkami oraz kranu z umywalką. Dokładnie spłucz powierzchnię. Następnie wytrzyj starym ręcznikiem umywalkę i kran, minimalizując w ten sposób proces tworzenia się białych plam.

Takiemu samemu zabiegowi poddaj sedes i muszlę klozetową. Nie musisz wycierać ich ekstra do sucha, wystarczy ze zbierzesz krople wody.

Jak wyczyścić kabinę i brodzik?

Mleczkiem do czyszczenia spryskaj dokładnie brodzik, kabinę prysznicową i płytki lub wannę i płytki. Zacznij od lewej strony na dole i kieruj się stopniowo ku górze, aby uniknąć zacieków. Wyczyść dokładnie wszystko okrężnymi ruchami, używając ręczników papierowych lub szorstkiej gąbki. Jeśli będziesz czyścić obiema rękami, będzie dużo szybciej. Czyszcząc, kieruj się od góry do dołu. Tylko nakładając detergenty kierujemy się od dołu do góry. Spłucz bardzo dokładnie kabinę i brodzik.

Jak myć podłogę w łazience?

Zmocz mopa i bardzo dokładnie umyj podłogę. Zacznij od zakątków położonych najdalej od drzwi i stopniowo 'wycofuj' się z łazienki. Skup się na kątach i miejscach, w których stoją sprzęty, na przykład pralka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama