Reklama

Jak szybko i bez stresu posprzątać łazienkę?

Łazienka jest jednym z pomieszczeń w których najtrudniej zachować porządek. Wilgoć, duża ilość kosmetyków rozrzuconych po całym pomieszczeniu, kamień z twardej wody, to tylko kilka przykładów, które mogą przyprawić o ból głowy wszystkich sprzątających łazienki. Przedstawiamy prosty przewodnik, jak w łatwy i przede wszystkim szybki sposób posprzątać łazienkę. Zapoznaj się z nim, a już nigdy nie będzie to dla ciebie problemem.

Reklama

Jak wybielić fugi?

Aby w szybki sposób pozbyć się przebarwień z jasnych fug, zrób pastę do ich wybielenia. Pomieszaj 1 część wybielacza z 3 częściami sody oczyszczonej. Po dokładnym wymieszaniu powinieneś otrzymać gęstą pastę. Nanieś ją na fugi za pomocą starej szczoteczki do zębów i pozostaw na około godzinę. Po tym czasie weź gąbkę i ciepłą wodę i dokładnie wyczyść i spłucz powierzchnię. Fugi powinny być czyste, bez śladów przebarwień. Jeżeli twoje przebarwienia są bardzo zaawansowane, powtórz proces i pozostaw pastę na dłuższy czas.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Wypierz dokładnie zasłonkę w pralce, dodając do zwykłego środka piorącego odrobinę octu, który pomoże zdezynfekować zasłonkę. Ponadto staraj się zachować ją suchą. Wycieraj po każdym użyciu i dokładnie wietrz łazienkę.

Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej?

Użyj octu. Ten domowy specyfik nie ma sobie równych w walce z kamieniem. Wlej ocet do torebki strunowej, tyle, aby całkowicie zanurzyć słuchawkę prysznicową, a następnie załóż woreczek na zakamieniony przedmiot. Całość zabezpiecz gumką recepturką i gotowe. Okład pozostaw na całą noc, a rano po kamieniu nie będzie śladu. Opłucz słuchawkę i gotowe. Jest to w pełni naturalna metoda. Jedyne co może ci w niej przeszkadzać to zapach octu, ten jednak szybko się ulatnia, a twój prysznic pozostanie czysty i bez niebezpiecznych bakterii.

Jak zachować wannę w czystości?

Po każdej kąpieli przetrzyj ścianki wilgotną gąbką, aby zebrać osad, a następnie spłucz ciepłą wodą i wytrzyj do sucha. Raz w tygodniu myj wannę mieszanką wody i octu w równych ilościach. Spryskaj nią wannę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie umyj i osusz wannę.

Jak wyczyścić podłogę i ściany w jednym kroku?

Spryskaj wszystkie płytki uniwersalnym środkiem do czyszczenia (możesz użyć również octu). Następnie zamknij szczelnie okna i drzwi i włącz gorącą wodę, aby wytworzyć jak najwięcej pary. Para osiądzie na płytkach i rozmiękczy osady. Pozostaw łazienkę na około 20 minut. Po tym czasie wystarczy, że płytki lekko przetrzesz miękką szmatką, a będą lśniące i czyste jak nigdy przedtem. A wszystko w mgnieniu oka.

Jak wyczyścić i zdezynfekować toaletę?

Zrób pastę mieszając ½ szklanki sody oczyszczonej, 3 łyżki octu i 2 łyżki płynnego detergentu. Za pomocą szczotki toaletowej dokładnie wyszoruj wnętrze muszli klozetowej. Następnie pozostaw całość na około 30 minut i ponownie wyszoruj toaletę i spłucz. Możesz również po drugim szorowaniu zalać muszle ostrożnie gorącą wodą, uważając, aby nie pękła. Wszystkie zewnętrzne części muszli klozetowej przetrzyj octem lub spirytusem salicylowym, gdyż na nich bakterie również mogą się osadzać. Spryskaj powierzchnię i pozostaw na około 15 - 30 minut. Następnie przetrzyj wilgotną szmatką i wytrzyj do sucha. Toaleta będzie czysta i sterylna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama