Jak szybko i bez nerwów wyczyścić blender?

Blender to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala nam szybko przygotować pożywny koktajl lub inną płynną przekąskę. O blender, jak o każdy inny drobny sprzęt agd, trzeba odpowiednio dbać. Niestety, zdarza się, że zostawimy go z resztkami jedzenia w środku, które szybko zasychają, a jak wiadomo, nieodpowiednie użytkowanie takich sprzętów skraca ich życie. My podpowiadamy sprawdzone sposoby czyszczenia blendera. Dzięki ich zastosowaniu unikniesz szorowania sprzętu gąbkami, które może go uszkodzić.

Woda i płyn do mycia naczyń

Do brudnego blendera wlewamy lekko gorącą wodę z dodatkiem płynu do naczyń. Następnie włączamy blendowanie na kilka minut. W zależności od stopnia zaschnięcia brudu odstawiamy sprzęt do odmoczenia się na określony czas. Jeżeli brud nie zszedł w całości, powtarzamy czynność raz jeszcze. Na koniec płuczemy blender pod bieżącą wodą.

Kostki lodu

Kolejny skuteczny sposób na wyczyszczenie blendera to wypełnianie urządzenia kostkami lodu. Metoda ta sprawdza się, gdy blender posiada funkcję kruszenia lodu. Pokruszone kostki lodu wyczyszczą zastany brud. Ta metoda naprawdę się sprawdza. Na koniec powinniśmy dokładnie umyć blender wodą i płynem do naczyń, a także wypłukać pod bieżącą wodą.

Mydło

Zamiast płynu do naczyń możemy użyć mydła. Sprawdzi się zarówno mydło w płynie, jak i w kostce. Jeśli wybieramy tę pierwszą metodę, wystarczy wlać do wody niewielką ilość kosmetyku. W przypadku mydła w kostce należy potrzeć go na tarce i wrzucić do wody. Następnie nastawiamy blender na wysokie obroty i blendujemy przez kilka minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama