Reklama

Jak stosować nadmanganian potasu w wybielaniu ubrań?

Każda pani domu chce, aby jej białe rzeczy były śnieżnobiałe. Na nieszczęście białe rzeczy mają tendencję do szarzenia po kilku praniach. Każda z pań domu poszukuje skutecznego środka, aby wreszcie jej białe rzeczy były białe. Na szczęście mamy rozwiązanie, które daje wspaniałe efekty przy nie dużym nakładzie pracy. Jest nim nadmanganian potasu. Nawet gdy produkt ten jest w kolorze purpury, daje niesamowity efekt bieli. Sprawdź, efekt cię zaskoczy.

Reklama

Nadmanganian potasu można znaleźć w każdej aptece. Jest to produkt łatwo dostępny i tani. Kiedy zdobędziesz już ten purpurowy proszek, postępuj zgonie z instrukcją poniżej.

Po pierwsze, przygotuj plastikowe naczynie. W 10 litrach gorącej wody rozpuść kilka kryształków nadmanganianu potasu, tak aby woda była różowa.

Nie przesadź z ilością nadmanganianu, inaczej rzeczy będą purpurowe. Następnie dodaj 200g detergentu i dobrze zamieszaj. Włóż do wody białe rzeczy, zakryj pojemnik folią i zostaw na 4-5 godzin lub na całą noc. Nie martw się kolorem wody, nie zabarwi twoich białych rzeczy.

Po namoczeniu, wypierz rzeczy, tak jak to robisz zazwyczaj. Jeśli jest to konieczne, namocz je raz jeszcze.

Dodatkowa wskazówka: możesz osiągnąć jeszcze lepszy rezultat dodając 2-3 łyżeczki sody do prania i nastawiając program na wysoką temperaturę. Soda zmiękcza wodę, dzięki czemu detergent jest wydajny i zwiększa efekt wybielania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama