Reklama

Jak rozciągnąć skurczone ubrania?

Czy zdarzyło ci się wyprać jakąś rzecz w zbyt wysokiej temperaturze? Po jej wyschnięciu odkrywasz, że się skurczyła. Rwiesz włosy z głowy, jak mogłaś do tego dopuścić i jak to mogło się stać. Nie martw się, mamy sposób, dzięki któremu wróci uśmiech na twoją twarz, a skurczona rzecz wróci do swojego oryginalnego stanu.

Reklama

Zatykamy zlew korkiem i napełniamy wodą. Do wody dodajemy nakrętkę szamponu dla dzieci. Wkładamy skurczone ubranie i pozostawiamy do namoczenia. Delikatnie poruszamy materiałem, dzięki temu włókna materiału rozluźnią się.

Wyjmujemy ubranie z wody i wyciskamy nadmiar wody. Nie płuczemy ubrania w czystej wodzie. Na dużym ręczniku rozkładamy materiał. Rolujemy ręcznik z ubraniem w środku. Tym sposobem odsączamy wodę z materiału. Materiał ma być wilgotny, a nie mokry.

Już na suchym ręczniku rozkładamy rzecz, którą chcemy rozciągnąć. Delikatnie rozciągamy materiał w pożądanym kierunku. Robimy tak, aż wróci do oryginalnego kształtu. Zostawiamy rzecz do wyschnięcia, płasko na ręczniku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama