Reklama

Jak rozciągnąć nowe buty i pozbyć się odcisków?

Piękne, dopiero co zakupione czółenka czy sandałki mocno ci się dały we znaki i po pierwszym spacerze na twoich stopach pojawiły się bolesne odciski? Nie poddawaj się, tylko spróbuj rozciągnąć swoje nowe buty, jeśli koniec końców okazały się za małe lub za wąskie. Pomogą ci w tym sprawdzone, domowe sposoby, które przyniosły ulgę i ułatwiły życie niejednej kobiecie. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Buty "rozbijaj" stopniowo

Kluczowa zasada dotycząca obuwia jest banalna w przekazie: Nie należy wychodzić w butach w długie trasy tuż po ich kupieniu. Reguła ta dotyczy zwłaszcza czółenek czy szpilek. Najlepiej "rozbijać" je stopniowo, zakładając je w domu i chodząc w nich co najmniej przez 30 minut. Przed pojawieniem się ewentualnych odcisków uchroni cię też zakładanie skarpetek i spacerowanie w nich w butach. Ten prosty zabieg sprawi, że pantofle naturalnie się rozciągną.

Niezawodne skarpetki i suszarka

Jeśli czujesz, że buty bardzo cię cisną, dodatkowo zmocz grube skarpety i wsuń je na stopy. Następnie załóż buty, włącz suszarkę do włosów i co najmniej przez dwie-trzy minuty ogrzewaj strumieniem powietrza czubki pantofli. Nie zdejmuj ich co najmniej przez trzydzieści minut i chodź w nich po domu. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg można powtórzyć.

Woreczki z wodą

Jeśli chodzenie w nowych butach sprawia ci ból, możesz je rozciągnąć napełniając dwa szczelne woreczki wodą. Umieść je w butach, a następnie wsadź na całą noc do zamrażarki. Woda zamieniając się w lód zwiększy swoją objętość i delikatnie rozciągnie buty.

Spirytus

Jeśli chcesz rozciągnąć skórzane obuwie, możesz w tym celu wykorzystać spirytus. Wysmaruj nim wewnętrzną stronę buta, wsuń na stopy skarpety i załóż buty. Noś je co najmniej przez kilkadziesiąt minut. Pamiętaj, że spirytus może spowodować odbarwienia na skórze, dlatego smarując nim pantofle zachowaj szczególną ostrożność.

Woda lub alkohol i gazety

W rozbiciu zbyt ciasnych butów może nam też pomóc stara gazeta. Wystarczy zrobić z niej kulki, lekko zmoczyć je spirytusem i wsadzić do buta na co najmniej kilka godzin. Efekt tej prostej metody może nas zaskoczyć.

Para wodna

Buty przestaną cię cisnąć, jeśli na kilka minut umieścisz je nad parą, a następnie pochodzisz w nich po domu przez godzinę.

Przyklej plaster do buta

Jeśli chodzenie w nowych butach sprawia ci ból, a twoje stopy wręcz puchną, przyklej plaster do buta, w którym najbardziej cię obciera. Nie tylko szybko odczujesz ulgę, ale też unikniesz sytuacji, w której będziesz musiała często zmieniać opatrunek.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Możesz też zapobiec tworzeniu się odcisków, przyklejając - tuż po zakupie butów - specjalny żelowy plaster w miejscu, gdzie zwykle pojawia się problem. Zapobiegniesz w ten sposób bolesnym obtarciom i pęcherzom.

Na bolesny problem pomoże ... herbata

Jeżeli wszystkie środki zawiodły i na twoich stopach pojawiły się odciski i obtarcia, możesz przynieść ulgę swoim stopom fundując im kąpiel w herbacie. Ten prosty zabieg złagodzi obrzęki i zminimalizuje opuchliznę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama