Reklama

Jak ręcznie prać poduszki?

Ilu z nas może żyć bez poduszki? Spróbuj tylko spać jedną noc bez niej, a docenisz jej wartość. Tak czy inaczej, jak często pierzesz swoją poduszkę? Poduszki są jedną z tych rzeczy do których przywiązuje się mało uwagi. Należy ją regularnie prać i co kilka lat wymieniać. Wynika to z fakt, że zbiera się w nich duża ilość kurzu, brudu, bakterii i innych mikroorganizmów. To właśnie ten brud powoduje łupież, trądzik oraz inne problemy skórne. Z dalszej części artykułu dowiesz się jak wyprać poduszki ręcznie.

Reklama

Nim zaczniesz, przede wszystkim sprawdź z jakiego materiału wykonana jest poduszka. Szczegółowe informacje i instrukcję prania znajdziesz na metce. Generalnie, wszystkie poduszki można prać i nie mają specyficznych instrukcji. Jeśli wymagają prania na sucho, nie próbuj prać jej w rękach ani w pralce. Po prostu zanieś je do pralni.

Jak ręcznie wyprać poduszkę

Napełnij wannę gorącą wodą i zdejmij poszewkę z poduszki. Zanurz poduszkę w wodzie. Do wody możesz dodać odrobinę wybielacza, jeśli chcesz aby poduszka była ekstra biała. Następnie dodaj do wody łagodnego detergentu w proszku. Zamieszaj wodę.

Poduszkę dociśnij kilkukrotnie, żeby całkowicie wchłonęła wodę. Pozostaw ją na około 30 minut. Po tym czasie, spuść wodę i odciśnij nadmiar wody z poduszki. Wypłucz ją dokładnie kilka razy. Po zakończonym płukaniu odłóż poduszkę do wyschnięcia lub włóż ją do suszarki. Tym sposobem można wyprać kilka poduszek jednocześnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama