Reklama

Jak przechowywać meble ogrodowe?

Nie chcesz narażać swoich rattanowych czy wiklinowych mebli ogrodowych na działanie pleśni albo nie wiesz, jak uodpornić je na działanie bardzo niskich temperatur? Zawsze dostosowuj sposób przechowywania do materiału, z którego wykonane zostały meble i trzymaj się zasad, które pozwolą im przetrwać każdą zimę bez szwanku. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Jak przechowywać meble z drewna?

Chcesz, aby meble ogrodowe wykonane z drewna przetrwały zimę bez szwanku? Przetrzyj jej wilgotną szmatką i wytrzyj do sucha, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Nie przechowuj ich w pomieszczaniach bardzo ciepłych, aby uniknąć rozsychania drewna. Optymalnym rozwiązaniem będzie przechowywanie ich w bardzo przewiewnym i chłodnym miejscu - na przykład w garażu. A co z meblami wykonanymi z drewna egzotycznego? Te mogą zostać na tarasie lub wiacie. Jak to możliwe? Zawierają substancje oleiste, dzięki czemu są odporne na zmiany temperatury i wilgoć.

Jak przechowywać meble z wikliny i rattanu?

Jak najlepiej zakonserwować meble z wikliny i z rattanu? Zanim je wyniesiemy do chłodnego i zacienionego miejsca, należy wyczyścić je ciepłą i słoną wodą (w proporcji czubata łyżka soli na litr wody). Alternatywnie można zastosować ocet - nasączyć w nim miękką ściereczkę i przetrzeć meble. Plecione meble powinny być przechowywane w chłodnym i przewiewnym miejscu. Warto zapamiętać, że nie wolno zakrywać ich folią. W przeciwnym wypadku - na skutek braku dopływu powietrza - mogą pokryć się pleśnią.

Jak przechowywać meble z aluminium, stali i żeliwa?

Wykonanym z tego rodzaju materiałów meblom niskie temperatury raczej wprost nie zagrażają. Aby nie narażać ich na działanie rdzy i brudu, warto przykryć je pokrowcem lub grubą warstwą folii. Dzięki zastosowaniu tego prostego sposobu zabezpieczymy nogi oraz ramy przed działaniem wody. Zanim jednak wykonamy ten krok, warto naoliwić zawiasy. Jeśli zaobserwujemy ślady rdzy, warto sięgnąć po środek antykorozyjny, aby zabezpieczyć meble przed dalszym zniszczeniem.

Jak przechowywać meble z plastiku?

Meble wykonane z plastiku są bardzo mało wymagające, bo zniosą każde, nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nie jest zatem konieczne przechowywanie tych mebli w zamkniętych pomieszczeniach. W okresie zimy można śmiało przechowywać je na zewnątrz. Pod warunkiem, że nie utrzymają się wyjątkowo niskie temperatury. Powód? Pod ich wpływem plastik staje się bardzo kruchy i meble mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama