Reklama

Jak profesjonalnie wyczyścić swój dywan?

Profesjonalne czyszczenie dywanów nie jest tanie, a wypożyczanie maszyny do tego przeznaczonej też stanowi pewien problem. A płyn do czyszczenia dywanów... jest drogi! Ponadto, te, które można znaleźć w sklepach nie działają tak, jak bym tego oczekiwała. Tak więc, zrobiłam sobie własny! Nie tylko czyści dywany jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale również zawiera składnik usuwający plamy – mój ulubiony, bo nawet silniejsze zabrudzenia zostały usunięte! Środek ten jest świetny zarówno do plam i zapachów, jakie mogą pozostawić po sobie zwierzęta, jak i do plam z wina czy jedzenia.

Rzeczy, których potrzebujesz

0,5 l plastikowy pojemnik z przykrywką, 1 szklanka wody utlenionej, 1/8 szklanki płynu do naczyń, 1 łyżka odplamiacza do ubrań (opcjonalnie), 1/2 szklanki płynu do zmiękczania tkanin, lejek

Uwaga!

Nalej niewielką ilość wody utlenionej na dywan w niewidocznym miejscu – pod sofą lub za zasłoną. Poczekaj 30 minut. Jeśli dywan zmienił kolor, nie używaj tego środka.

Przy pomocy lejka wlej wszystkie składniki oprócz wody do pojemnika. Teraz dopełnij pojemnik wodą.

Wlej do zbiornika do czyszczenia dywanu ciepłą wodę i i dodaj 30 g środka domowej roboty. Czyść dywan zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli nie masz specjalnego zbiornika do czyszczenia dywanów, możesz spryskać dywan bezpośrednio, kawałek po kawałku.

Zachowaj pozostałą resztkę swojego roztworu na następny raz, kiedy twoje zwierzę wpadnie do domu z brudnymi łapami lub kiedy dzieci zapomną zdjąć buty lub też kiedy będziesz chciała wyczyścić dywan po przyjęciu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama