Reklama

Jak prawidłowo prać ubrania w pralce?

Pranie to dość powszechna i rutynowa czynność, należąca do naszej codzienności. Wydawać by się mogło, że pralka to skuteczne rozwiązanie brudnych ubrań. Wrzucasz rzeczy do prania, ustawiasz program i za chwilę pranie będzie gotowe. Wygląd prania może być mylący. Wielu z nas nieświadome popełnia błąd. Jaki? Dowiesz się z naszego artykułu.

Oczywistą rzeczą jest odpowiednia temperatura prania. Gdy pierzemy delikatne tkaniny lub ulubione rzeczy, których nie chcemy uszkodzić, zazwyczaj wybieramy pranie w niskich temperaturach do 30 stopni Celsjusza. Pranie w niskich temperaturach, ma według najnowszych ustaleń zaskakujące konsekwencje.

To prawda, że pranie w niższych temperaturach oszczędza energię i jest lepsze dla środowiska. Największym negatywnym aspektem takiego prania jest taki, że temperatura poniżej 30 stopni nie może zniszczyć bakterii i zarazków, które znajdują się na powierzchni odzieży. Przy niskich temperaturach większość detergentów nie sprawuje się prawidłowo. Resztki nierozpuszczonego płynu i proszku wraz z brudem osadzają się w pralce powodując nieprzyjemny zapach i pleśń.

Czy uważasz, że w pralce nie może żyć dużo bakterii? Błąd, w jednej łyżce wody z pralki znajduje się do 1 000 000 bakterii. Pranie w niskich temperaturach przetrwają takie bakterie jak salmonella, norowirus, E. Coli, a także bakterie powodujące problemy trawienne, biegunki oraz inne nieprzyjemne choroby. Zatem jasne jest, by wszelkie ubrania prać w temperaturze wyższej niż 30 stopni. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że ubrania nie będą naprawdę czyste.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama