Reklama

Jak prawidłowo myć panele?

Panele są dziś najbardziej popularnym sposobem krycia betonu na podłogach. Nie są drogie, wyglądają bardzo ładnie, a przy okazji są bardzo łatwe w czyszczeniu. Jednakże, czy wiesz, jak prawidłowo czyścić panele? O wielu przydatnych wskazówkach odnośnie prawidłowego czyszczenia paneli podłogowych dowiesz się z naszego poradnika!

Wszystko z umiarem

Panele nie lubią nadmiaru... wszystkiego! Zarówno wody jak i detergentów. Jeśli chcesz, aby twoje panele lśniły i pięknie wyglądały, pamiętaj o dobrym wyżymaniu mopa lub szmaty. Nadmiar wody może spowodować rozwarstwienie paneli czy nawet ich zapleśnienie!

Jak stosować detergenty do paneli?

Nigdy nie stosuj detergentów bezpośrednio na panele!

Jeśli chcesz ich użyć, musisz najpierw rozcieńczyć je z wodą. Jednakże, zanim nałożysz je na panele przez mopa lub szmatę, dokładnie wyciśnij je, aby za dużo wody nie dostało się na panele!

To samo tyczy się usuwania pojedynczych zabrudzeń. Szmatkę zamocz w wodzie z detergentem lub octem, a następnie wyciśnij ją, aby była jedynie wilgotna. Nigdy nie może być mokra!

Najlepszy detergent do mycia paneli

Najlepsze sposoby to domowe sposoby. Jeżeli chcesz, aby twoje panele były czyste, pozbawione bakterii i smug, użyj do ich mycia octu!

Najlepiej sprawdzi się tutaj zimna woda i jedna łyżka octu na litr wody. To wszystko! Pamiętaj o zachowaniu poprzednich wskazówek, a twoje panele będą piękne jak nigdy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama