Reklama

Jak prasować ubrania bez żelazka?

Prasowanie często bywa męczące i czasochłonne, a rosnąca sterta ubrań po praniu nie zachęca do wyjęcia żelazka. Na szczęście pogniecione tkaniny możemy wygładzić w znacznie prostszy i szybszy sposób. Te sprytne triki warto też znać na wypadek podróży czy delegacji, gdy musimy dobrze wyglądać, a nie mamy dostępu do żelazka. Sprawdź, jak przygotować spray do prasowania, wykorzystać suszarkę do włosów czy kabinę prysznicową do szybkiego wygładzenia pomiętych tkanin.

Spray do prasowania tkanin bez żelazka

Specjalne płyny do wygładzania tkanin dostępne są w drogeriach. Jednak spray z łatwością można zrobić samodzielnie. Do pojemnika z atomizerem wystarczy wlać ocet i wodę w proporcji 3:1 i taką mieszanką spryskać pogniecione tkaniny. Po wyschnięciu będą wyglądać schludnie, a nieprzyjemny zapach octu zniknie.

Prasowanie tkanin w łazience

Jednym z najszybszych sposobów prasowania jest powieszenie zmiętych ubrań na wieszaku i umieszczenie w łazience podczas gorącej kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Duże ilości pary i wilgotnego powietrza skutecznie „rozprasują” wszelkie zagniecenia. Dla lepszego efektu na tkaniny można jeszcze skierować strumień gorącego powietrza z suszarki do włosów.

Prasowanie tkanin bez żelazka

Większe zagniecenia, zwłaszcza na koszulach czy sukienkach, są szczególnie uciążliwe w czasie podróży. Wtedy do prasowania możemy użyć innych przedmiotów. Najprostszym sposobem jest wlanie wrzątku do niewielkiego garnka lub rondelka – naczyniem wygładzamy ubrania jak żelazkiem. Do prasowania można też użyć prostownicy do włosów - trzeba tylko pamiętać, by nie ustawić zbyt wysokiej temperatury.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama