Reklama

Jak prać stanik ręcznie - sprawdź świetny sposób

Przyznaj szczerze – kiedy ostatni raz prałaś ręcznie biustonosze? Twoja odpowiedź pewnie mieści się między „nigdy”, a „to je trzeba prać ręcznie?”. A nawet jeśli zdarza ci się prać bieliznę pod kranem, jesteś pewna, że doprałaś ją do czysta? Cóż, odkryliśmy sprytny sposób, który pomoże ci, niezależnie od tego, jak pierzesz swoją bieliznę.

Rzeczy, których potrzebujesz

* szampon dla niemowląt lub delikatny detergent * ręcznik frotte * rozdrabniacz/siekacz do sałatek

Co robić: Wypełnij rozdrabniacz ciepłą wodą i dodaj 2 łyżeczki szamponu dla dzieci. Biustonosz zanurz w wodzie i pozwól mu moczyć się przez dziesięć minut, a następnie zacznij obracać. Następnie dodaj mydła. Woda zrobiła się szara? To kurz i brud pozostający na bieliźnie. Wylej brudną wodę z rozdrabniacza, napełnij go zimną wodą, włóż biustonosz z powrotem i zakręć ponownie. Płucz zimną wodą, aż stanie się zupełnie czysta, aby upewnić się, że detergent i brud zostały wypłukane. Wreszcie, wylej wodę, włóż biustonosz z powrotem do suchego rozdrabniacza i zakręć jeszcze kilka razy, aby usunąć jak najwięcej wody.

Suszenie Delikatnie wyciśnij wilgotną bieliznę i osusz ją ręcznikiem, aby usunąć więcej wody. Nigdy nie załamuj ani nie wykręcaj miseczek! Rozwieś stanik na stojaku do suszenia lub połóż płasko na czystym, suchym ręczniku. Nie wieszaj staników za ramiączka, aby ich nie rozciągnąć.

Co zrobić, jeśli stanik nadal jest brudny i nieświeży? Jeśli białe lub cieliste biustonosze nadal wyglądają nienajlepiej, są odbarwione lub pożółkłe, dodaj ten krok przed wypraniem: wypełnij rozdrabniacz zimną wodą i dodaj 2 łyżeczki octu. Zanurz biustonosz na 20 minut, a następnie zacznij go obracać. Wypłucz dokładnie ocet i wypierz zgodnie z zaleceniami opisanymi powyżej.

A co, jeśli to ramiączka wyglądają źle? Wymieszaj kilka łyżek sody oczyszczonej z wodą, aby utworzyć pastę, delikatnie wmasuj ją w elastyczne pasy, a następnie zakręć biustonosz w zimnej wodzie. Możesz także użyć pasty z sody oczyszczonej na etapie prania wstępnego, aby usunąć plamy z potu i po dezodorantach.

Jeśli na pasach zrobiły się kuleczki, możesz je po prostu "ogolić". Oto jak to zrobić: Gdy biustonosz jest całkowicie suchy, połóż go na płaskiej powierzchni i lekko przejedź po paskach jednorazową maszynką do golenia.

Jak często powinno się to robić? Chociaż nie ma ściśle określonych reguł, biustonosze powinno się prać po 4-7 noszeniach. Weź pod uwagę sezon (np. upalne lato) i to, jak często nosisz go w przeciągu tygodnia. Staraj się nie nosić tego samego biustonosza więcej niż dwa dni z rzędu; pozwalając mu na „odpoczynek”, pomagasz zachować kształt i sprężystość.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama