Reklama

Jak prać kurtkę z pierzem? Zobacz, jak zrobić to prawidłowo

Kiedy za oknami robi się chłodniej, to czas by przygotować cieplejszą odzież. Kurtka z pierzem to bardzo przydatna część garderoby, nieoceniona o tej porze roku. Na nowy sezon jesienno-zimowy warto ją nieco odświeżyć, ale trzeba zrobić to z głową. Jak prać kurtkę z pierzem? Jakich błędów nie popełniać? Podpowiadamy.

Czy kurtkę z pierzem trzeba prać?

Kurtka z pierzem jak najbardziej nadaje się do prania, jednak trzeba robić to w sprawdzony sposób. Jej materiał jest bardzo delikatny, pierze może ulec zbiciu i nie wyglądać korzystnie. Przed rozpoczęciem sezonu zimowego odświeżenie odzieży wierzchniej jest wskazane, by pozbyć się z niej szkodliwych roztoczy i drobnoustrojów. Wykorzystaj do tego odpowiednie detergenty, przeznaczone do prania kurtek z pierzem. Jeśli obawiasz się prania w pralce, wymocz odzież w wannie, z dodatkiem płatków mydlanych i delikatnego płynu do płukania.

Jak przygotować kurtkę z pierzem do prania?

Przed włożeniem kurtki puchowej do pralki przygotuj ją odpowiednio, by nie uległa zniszczeniu. Opróżnij kieszenie i sprawdź dokładnie wszystkie najmniejsze zakamarki. Pozostawione przedmioty mogą uszkodzić materiał albo bęben pralki. Pozapinaj zamki błyskawiczne, guziki, a także rzepy, by nie zniszczyły się podczas prania. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego cyklu: najlepiej sprawdzi się ten przeznaczony do prania ręcznego, a maksymalna temperatura powinna wynosić 30 stopni Celsjusza. Trzeba być ostrożnym, gdyż kurtki z pierzem mogą ulec zniekształceniu i pognieść się. Zrezygnuj też z mocnego wirowania, ponieważ delikatny materiał może się potargać.

Reklama

Jak suszyć kurtkę z pierzem?

Ostatnią ważną czynnością jest prawidłowe suszenie kurtki, w sposób zapobiegający zbiciu się pierza. Jeśli posiadasz suszarkę bębnową, nie susz jej w temperaturze większej niż 60 stopni Celsjusza. Do bębna włóż piłeczki tenisowe, które pomogą równomiernie rozbić pierze. Jeśli natomiast wybierzesz tradycyjną formę suszenia, rozłóż suszarkę i na płasko połóż na niej kurtkę. Pamiętaj, aby ręcznie rozbijać pierze, a także lekko strzepywać kurtkę, by nie straciła swojego kształtu. Nie kładź jej na kaloryferze, a także nie susz suszarką do włosów, ponieważ przyniesie to więcej szkody, niż pożytku.

Polecamy:

Jak przygotować okna na sezon jesienno-zimowy? Zadbaj o to już teraz!

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Co się stanie, gdy nie odpowietrzysz kaloryfera?

Liść laurowy do prania. Poznaj jego magiczną moc!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama