Reklama

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Plastikowe pojemniki to świetny sposób na przechowywanie żywności. Idealnie sprawdzają się również, gdy chcemy zabrać ze sobą śniadanie czy przekąskę do pracy, szkoły lub na wycieczkę. Żywność przechowywana w takich pudełkach zachowuje świeżość na dłużej, a do tego nie musimy obawiać się, że pojemniki się potłuką. Jednak problem pojawia się, gdy pudełka przechodzą zapachem przechowywanego w nim jedzenia. Jak więc w łatwy i skuteczny sposób usunąć tę nieprzyjemną woń i sprawić, że plastikowe pojemniki będą służyły nam przez lata? Podpowiadamy.

Reklama

Sok z cytryny

Aby plastikowe pojemniki nie przechodziły przykrym zapachem, należy je umyć po każdym użyciu i przechowywać w szafce bez przykrycia. Jednak jeśli przykra woń będzie się utrzymywać, warto wykorzystać sok z cytryny. Wystarczy namoczyć nim gąbkę lub szmatkę i dokładnie umyć wewnętrzną i zewnętrzną stronę pudełka. Można również przetrzeć ścianki pojemnika plasterkiem cytryny i opłukać ciepłą wodą. Przykry zapach z pewnością zniknie. 

Węgiel aktywowany

Świetnym sposobem na nieprzyjemny zapach wydobywający się z pojemników jest także węgiel aktywowany. Należy umieścić kilka tabletek węgla w pudełku i zamknąć pokrywkę. Odstawiamy pojemnik na jakiś czas, aż do momentu, gdy węgiel wchłonie przykrą woń. Na koniec myjemy pojemnik wodą.

Fusy z kawy

Doskonałym pochłaniaczem niechcianych zapachów są też fusy z kawy. Zasada jest taka sama, jak w przypadku węgla aktywowanego. Wystarczy wsypać suche fusy do pojemnika i zamknąć pokrywkę. Po kilku godzinach po nieprzyjemnej woni nie powinno być śladu. 

Soda oczyszczona

Przykry zapach z plastikowych pojemników usunie także niezastąpiona w kuchni soda oczyszczona. Należy wymieszać ją z wodą i otrzymaną papką natrzeć wnętrze pojemnika. Następnie zamykamy pudełko i pozostawiamy na całą noc. Rano wypłukujemy je zimną wodą.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama