Reklama

Jak pozbyć się zapachu pleśni i wilgoci z szafy?

Zdarza się, że z szafy wydobywa się nieprzyjemny zapach stęchlizny, pleśni czy wilgoci. Ta woń może przenosić się na ubrania, zwłaszcza gdy z powodu braku miejsca jest ich dość sporo w szafie. W takiej sytuacji należy jak najszybciej przeprowadzić porządki, aby z garderoby zniknęła wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Poniżej przedstawiamy proste i tanie rozwiązania.

Zacznij od porządków

Gdy w szafie unosi się zapach stęchlizny lub pleśni, nie wystarczy umieścić w niej odświeżacza czy innych zapachowych gadżetów. Najpierw należy znaleźć przyczynę problemu i ją usunąć. Sprawdź, czy w pomieszczeniach nie rozwija się wilgoć z powodu złej cyrkulacji powietrza lub nieodpowiedniego ocieplenia domu. Nie wkładaj też do szafy wilgotnych lub przepoconych ubrań. Warto również przejrzeć garderobę i wyrzucić stare ciuchy, w których już nie będziesz chodzić. Dzięki temu uzyskasz więcej przestrzeni w szafie. Należy też pamiętać, że szafy powinny być regularnie sprzątane i czyszczone.

Jak pozbyć się zapachu pleśni za pomocą octu?

Brzydki zapach pleśni i wilgoci z szafy można usunąć za pomocą octu. Należy wyciągnąć wszystkie ubrania i przetrzeć wnętrze mebla mieszanką z dwóch łyżek octu i litra wody. Po tym zabiegu starannie osusz szafę i pozostaw na godzinę do wywietrzenia. Gdy szafa będzie już sucha, możesz spryskać jej wnętrze olejkiem eterycznym lub odświeżaczem powietrza. 

Zachowaj przyjemny zapach w szafie

Aby w szafie nie pojawił się i nie utrzymywał zapach stęchlizny i pleśni, warto przygotować domowe odświeżacze powietrza. W szafie można umieścić kilka pojemników ze zmiażdżonymi goździkami, które świetnie radzą sobie z niechcianymi aromatami. Brzydkie zapachy zaabsorbuje także soda oczyszczona - wystarczy wsypać ja do miski i włożyć do szafy na noc. Można także umieścić w szafie owoce pigwy lub woreczki zapachowe z lawendą. Ta ostatnia świetnie odstrasza mole.  

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama