Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?

Wiele osób świadomie rezygnuje z palenia papierosów w mieszkaniu. Wszystko przez fakt, że później w całym domu unosi się bardzo brzydki zapach. Jeśli za późno zrozumieliśmy swój błąd i chcemy jak najszybciej pozbyć się uciążliwego odoru z mieszkania, należy działać zdecydowanie. Na szczęście, istnieje kilka łatwych sposobów, aby raz na zawsze zapomnieć o przykrym problemie. Zatem, jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?

Zacznij od gruntownych porządków

Jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania, nie warto go maskować, tylko pozbyć się jego źródeł. Dym papierosowy wnika w tkaniny, łączy się z kurzem, ale może także wsiąknąć w... ściany! W walce z zapachem papierosów w mieszkaniu przydadzą się gruntowne porządki. Warto rozejrzeć się po mieszkaniu i znaleźć domowe tekstylia. To właśnie w tkaninach "zbiera się" najwięcej zapachu, więc warto firany, zasłony i obrusy jak najszybciej wyprać. Warto również poddać czyszczeniu tapicerkę oraz dywany. W przypadku tych pierwszych można sięgnąć po usługi renomowanej firmy lub wyczyścić kanapę lub sofę samemu. W jaki sposób? Aby pozbyć się papierosowego dymu można sięgnąć po mieszaninę mydłu lub płynu do mycia naczyń i wody, którą nanosi się w niewielkich ilościach za pomocą gąbki.

W przypadku dywanów przyda się duża ilość sody oczyszczonej. Wystarczy dokładnie posypać nią włosie, a następnie za pomocą szczotki wczesać w głąb dywanu i zostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy dywan porządnie odkurzyć, by raz na zawsze zapomnieć o papierosowym dymie.

Usuń kurz!

Sprzymierzeńcem papierosowego dymu jest znajdujący się na meblach i innych zakamarkach kurz. Dlatego chcąc pozbyć się szybko problemu warto dokładnie wytrzeć wszelkie powierzchnie np. nawilżoną szmatką. Oczywiście, dla lepszego efektu warto sięgnąć po środki antystatyczne, które nie tylko łatwiej zbierają drobinki, ale także zapobiegają ponownemu osiadaniu. Jeśli nie jesteśmy przekonani do sklepowych detergentów, można je wykonać samodzielnie. Wystarczy w butelce ze spryskiwaczem wymieszać w równych proporcjach wodę i ocet spirytusowy oraz - dla neutralizacji przykrego zapachu octu - dodać kilkanaście kropel ulubionego olejku eterycznego. Taki domowy środek świetnie sprawdzi się w walce z zapachem papierosów.

Domowe pochłaniacze zapachu

Jeśli trudno nam namierzyć źródło zapachu z papierosów, warto sięgnąć po domowe pochłaniacze nieprzyjemnego aromatu. Co zatem warto zastosować? Prawdziwym sprzymierzeńcem w takim wypadku będzie soda oczyszczona: wystarczy do woreczków lnianych lub bawełnianych umieścić sodę i kilka kropel olejku eterycznego. W zastępstwie sody, można posłużyć się świeżo zmieloną kawą lub czystym, kocim żwirkiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama