Reklama

Jak pozbyć się zapachu papierosów?

Zapach papierosów nie należy do najprzyjemniejszych i jest uciążliwy dla otoczenia. Dym tytoniowy nie tylko stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Jego intensywnym zapachem może przesiąknąć całe mieszkanie, w tym firanki czy pościel. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które pomogą w usunięciu problemu. Jak pozbyć się zapachu papierosów? Dowiesz się z tego artykułu.

Usuwanie zapachu tytoniu z ubrań

Ubrania przesiąknięte zapachem dymu z papierosów nie są niczym przyjemnym. Jak pozbyć się woni tytoniu z ulubionej bluzki lub swetra? Tak naprawdę nie jest to trudne, a produkty do tego potrzebne znajdziesz w swoim domu. Ponadto są to sposoby naturalne i ekologiczne, nieobciążające twojego portfela!

Owoce cytrusowe

Pierwszą z propozycji są owoce cytrusowe. Ich aromatyczny zapach nadaje się idealnie do usunięcia brzydkiej woni z tytoniu. Wystarczy, że bezpośrednio do pralki włożysz skórkę z pomarańczy lub cytryny. W grę wchodzą także plasterki cytrusów. Mają właściwości oczyszczające i odświeżające, więc nieprzyjemna woń papierosów zostanie tylko złym wspomnieniem.

Reklama

Zasypka dla niemowląt

Ten kosmetyk dla niemowląt to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku ubrań, których nie można zbyt często prać. Zasypka wchłonie nieprzyjemną woń papierów z tkanin, a ponadto nada im przyjemnego zapachu. Posyp ubrania cienką warstwą talku i pozostaw na kwadrans. Po tym czasie wytrzep dokładnie ubrania z pudru i gotowe!

Usuwanie zapachu papierosów z mieszkania

Nieprzyjemny zapach papierosów goszczący w naszym domu, może być źródłem złego samopoczucia. Wonią tytoniu przesiąkają zasłonki, pościel, a nawet dywany. Jeśli jesteś nałogowym palaczem, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie całkowite rzucenie palenia. Niestety, często również inni domownicy palą papierosy w mieszkaniu, co sprzyja rozprzestrzenianiu się brzydkiego zapachu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest substancją, która w skuteczny sposób pochłania nieprzyjemne zapachy. Z jej pomocą pozbędziesz się przykrej woni tytoniu z mebli obitych tapicerką, dywanów oraz zasłon. Wystarczy, że rozsypiesz niewielką ilość sody po przesiąkniętych papierosowym dymym meblach i pozostawisz na godzinę. Potem dokładnie odkurz powierzchnię, aby pozbyć się z niej resztek sody. Tkaniny możesz także wyprać ręcznie, dodajać do prania ten produkt.

Ziarna kawy

Ostatnią propozycją są ziarna kawy, które w skuteczny sposób wyeliminują zapach papierosów z domu. Kawa ma mocny aromat, dzięki czemu bez trudu zwalczy przykrą woń w mieszkaniu. Po prostu rozsyp jej ziarna po całym pomieszczeniu i pozostaw na kilka godzin. Ziarna zwalczą problem, a ty zapomnisz o nieprzyjemnym zapachu tytoniu.

Zobacz też:

Rybik cukrowy: Można się go łatwo 

Jak wyczyścić białe trampki?

Jak sprzątały nasze babcie? Najlepsze patenty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama