Jak pozbyć się zacieków z umywalki? W mig przywrócisz jej blask

Jak wyczyścić umywalkę z zacieków, by nie tylko przywrócić jej estetyczny wygląd, ale też nie naruszyć powierzchni? Nie potrzebujesz do tego sterty specjalistycznych detergentów. Równie dużą skuteczność wykazują domowe sposoby. Usunięcie brudu i kamienia z umywalki przestanie być męczarnią, a stanie się naprawdę satysfakcjonującym zajęciem.

Skąd biorą się zacieki na umywalce?

W ostatnim czasie nieco zaniedbałeś porządki w łazience? W natłoku codziennych spraw często takie czynności schodzą na dalszy plan. Jednak im dłużej zwlekasz, tym większe prawdopodobieństwo, że zauważysz żółte smugi i szpecące osady na umywalce. Skąd się biorą?

Bardzo często winowajcą jest twarda woda o dużej zawartości wapnia. Osadza się on na elementach wyposażenia łazienki w postaci brzydkich zacieków. Bez ich regularnego usuwania łazienka szybko zacznie wyglądać na zapuszczoną. Do tego dochodzą resztki mydła i innych kosmetyków. Uważasz, że tylko intensywne szorowanie może cię od nich uwolnić? Niestety, mocne środki i twarde szczotki doprowadzą do powstania rys, w których zabrudzenia będą gromadzić się jeszcze szybciej.

Reklama

Przeczytaj też: Zmieszaj z wodą i spryskaj kabinę prysznicową. Zacieki z kamienia znikną

Czym umyć umywalkę? Dwa składniki, które poleciłaby babcia

Czasem nie trzeba szukać daleko, by znaleźć skuteczne domowe środki do czyszczenia. Choć kolorowe etykiety detergentów w sklepach kuszą spektakularnymi efektami, z powodzeniem możesz postawić na bardziej tradycyjne produkty.

Oto duet do zadań specjalnych: pół szklanki sody oczyszczonej wymieszaj z dwiema łyżkami wody. W efekcie powinieneś otrzymać gęstą pastę, która jest pogromcą zacieków w umywalce. Nakładaj ją przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki. Ostrożnie przetrzyj - szybko zauważysz, że umywalka odzyskuje czystość i blask. Tę metodę wykorzystać możesz także do czyszczenia wanny i płytek.

Jak wyczyścić umywalkę przy pomocy białego wina?

Po imprezie zostało ci trochę białego wina? A może masz jeszcze resztki po przygotowaniu kulinarnych frykasów? Zamiast wylewać trunek, którego degustacja nie wydaje się już być szczególnie zachęcająca, użyj białego wina do sprzątania.

  • Wystarczy, że przelejesz napój do butelki z atomizerem, a uzyskasz dobry środek do usuwania zacieków i kamienia.
  • Spryskaj problematyczne powierzchnie i zostaw na 30-40 minut.
  • Spłucz obficie wodą i wytrzyj do sucha. Umywalka będzie wyglądać jak nowa.

Cytrusy w służbie porządków

Kolejny sprytny trik na doprowadzenie umywalki do porządku można opisać jednym słowem: cytryna. Sok z tego cytrusa urozmaica nasze napoje, wypieki i dania wytrawne, ale doskonale sprawdza się także jako sposób na uporczywy brud w łazience. Wygląd twojej umywalki woła o pomstę do nieba?

Cytryna usunie zacieki, przywróci biel umywalce, a do tego zapewni przyjemny aromat. Porządki od razu przestaną kojarzyć się z drażniącą wonią syntetycznych detergentów. Jak wyczyścić umywalkę cytryną? Wyciśnij sok z jednego owocu, następnie namocz w nim gąbkę i nałóż na zacieki. Dla lepszych efektów zostaw na kilkanaście minut. Spłucz letnią wodą. Gotowe!

Polecamy:

Dodaj do wody. Największy brud zejdzie bez trudu, a płytki będą błyszczeć

Jak wyczyścić bęben pralki? Domowe sposoby lepsze niż super detergenty

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama