Reklama

Jak pozbyć się zabrudzeń z podłogi?

Jeśli twoje dotychczasowe techniki mycia podłóg zawiodły i nie masz pomysłu, co jeszcze może pomóc w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń - zwłaszcza kurzu i piasku - które często powodują tworzenie się mikrouszkodzeń, skorzystaj ze sprytnych rozwiązań stosowanych przez panie domu. Pamiętaj też, że błędy popełnione w pielęgnacji naszych podłóg, zwłaszcza tych drewnianych, czy też tych pokrytych panelami mogą okazać się nieodwracalne w skutkach. Wszystkie podpowiedzi i ostrzeżenia prezentujemy poniżej:

Postaw na proste rozwiązania

Praktyka pokazuje, że czasem banalnie proste rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. Dlatego, chcąc pozbyć się zanieczyszczeń, warto sięgnąć po tradycyjną miotłę i owinąć ją zwykłą gazą. Dzięki zastosowaniu tej prozaicznej metody nie tylko solidnie zmyjesz podłogę, ale jednocześnie pozbędziesz się najbardziej uporczywych zabrudzeń, takich jak na przykład sierść pozostawiona przez naszych czworonożnych przyjaciół, a co najważniejsze zaoszczędzisz na czasie! Jednym zdaniem: same zalety.

Jeśli zmywasz mopem, zachowaj ostrożność

Dla niektórych mop jest niezastąpionym narzędziem przeznaczonym do oczyszczania podłogi. Jeśli należysz do tego grona, pamiętaj, że specjaliści nie bez kozery powtarzają jak mantrę stwierdzenie, że przed każdym użyciem powinien być on solidnie wyżęty. Każde odstępstwo od tej zasady prowadzi do wyginania się krawędzi paneli, czy wybrzuszeń pojawiających się na klepkach parkietu. Lepiej nie ryzykować, bo błędy popełnione w pielęgnacji podłóg mogą okazać się fatalne w skutkach.

Postaw na ocet

Zastanawiasz się, na jaki środek do czyszczenia podłóg postawić? W przypadku tych pokrytych panelami, jaki i parkietem idealnym rozwiązaniem może okazać się niezastąpiony w kuchni ocet. Wystarczy, że odrobinę specyfiku dodasz do ciepłej wody i starannie połączysz składniki. Na efekty zabiegu nie trzeba będzie długo czekać. Już po pierwszym czyszczeniu powierzchnie będą błyszczeć. Jedyny minus jest taki, że po każdym zabiegu pomieszczenie warto wywietrzyć, aby pozbyć się niezbyt przyjemnego dla nozdrzy aromatu.

Panele są - zdaniem wielu - najbardziej praktycznym i łatwym w utrzymaniu podłogowym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza że tego rodzaju powierzchnia jest rajem dla kurzu. Aby skutecznie się go pozbyć, sięgnij po płyn do płukania i zmieszaj go z wodą. Antystatyczne właściwości preparatu pozwolą ci się pozbyć niechcianych zanieczyszczeń.

Pamiętaj też, aby panele zmywać zgodnie z ich kierunkiem ułożenia.

A może klasyczny płyn do mycia naczyń?

Jeśli podłogi w twoim mieszkaniu pokryte są parkietem, warto sięgnąć po klasyczny płyń do mycia naczyń i zmieszać go z ciepłą wodą. Ta prosta metoda zapewni doskonały efekt czyszczący i nabłyszczający.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama