Reklama

Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki?

Sposób, w jaki przechowujesz żywność w lodówce, ma bezpośredni wpływ na to, jaki zapach z niej dobiega. Popełnianie w tej dziedzinie błędy błyskawicznie dają o sobie znać. Wystarczy, że zapomnisz o prostej zasadzie, że wędliny czy sery warto przełożyć tuż po ich zakupie do odpowiedniego - szklanego bądź plastikowego - pojemnika, a przekrojone warzywa to doskonałe środowisko do tworzenia się pleśni. Podpowiemy ci jak, dzięki zastosowaniu prostych i jednocześnie skutecznych sposobów, możesz pozbyć się przykrej woni z lodówki.

Reklama

Pozbywaj się zbędnych produktów z lodówki

Pierwszym krokiem do sukcesu jest regularne usuwanie z lodówki wszelkich zbędnych, a tym bardziej przeterminowanych produktów. Generalne porządki powinno się robić co dwa - trzy tygodnie, a minimum raz w miesiącu.

Odpowiednio zabezpiecz żywność

Kluczowe znaczenie ma też - jak zresztą zostało już wspomniane - odpowiednie przechowywanie produktów. Pamiętaj, że papierowe opakowania sprawdzają się znacznie lepiej niż foliowe; wędliny, mięsa, czy sery najlepiej zachowają świeżość, jeśli są trzymane w odpowiednio do tego przeznaczonych pojemnikach, a przykryte folią warzywa znacznie szybciej się psują.

Odpowiednio układaj produkty

Staraj się też w odpowiedni sposób ustawiać produkty na półkach - tak, żeby nie przylegały one tylnej ścianki sprzętu.

Jeśli mimo zachowania środków ostrożności nieprzyjemny zapach zaczął królować w twojej lodówce, nie załamuj się, tylko działaj.

Czym umyć wnętrze lodówki, aby usunąć z niej przykry zapach?

Aby skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki musisz w pierwszej kolejności wyjąć z niej wszystkie produkty i rozmrozić urządzenie. Po zakończeniu tego procesu przygotuj odpowiedni roztwór. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku woda z octem wymieszana w proporcjach 1:3 albo mieszanina wody z sodą oczyszczoną lub wody z sokiem z cytryny. Dokładnie oczyść nim - przy użyciu miękkiej szmatki - wnętrze lodówki.

Nie zapomnij o odpowiednim osuszeniu lodówki

Jeśli woń jest intensywna czynność mycia powtórz. Na koniec dokładnie osusz wnętrze urządzenia, żeby nie zalegała w nim wilgoć.

Możesz też wlać do butelki z atomizerem octu i spryskać nim wnętrze lodówki. Następnie odczekać aż wyschnie, a ewentualne pozostałości wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Warto także postawić na tak zwane naturalne pochłaniacze i dzięki nim regularnie pozbywać się mało apetycznej woni z lodówki. Czego w tym celu użyć? Poniżej znajdziesz wskazówki:

Przekrojone owoce naturalnie pochłoną zapachy

Nieprzyjemny aromat doskonale zneutralizuje umieszczona w lodówce soda oczyszczona albo przekrojone owoce. Najlepiej użyć w tym celu jabłka, cytryny lub pomarańczy. Dla uzyskania lepszego efektu do tych dwóch ostatnich można włożyć goździki.

Węgiel aktywowany, kawa i wanilia

Brzydki zapach - w tym także pleśni i stęchlizny - skutecznie pochłonie też kawa sypana, wacik kosmetyczny nasączony waniliowym olejkiem do ciasta i aktywowany węgiel. Jak użyć tego ostatniego? Umieść kilka łyżek aktywowanego węgla w pojemniku albo w koszyczku i wsadź do lodówki. Pożądany efekt gwarantowany.

Neutralizatorem zapachów jest także wanilia. Skrop jej ekstraktem namoczoną wcześniej w wodzie gąbkę i umieść ją w lodówce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama