Reklama

Jak pozbyć się pleśni bezpiecznie, naturalnie i raz na zawsze?

Usuwanie pleśni jest niezwykle trudnym zadaniem, szczególnie kiedy chcemy zrobić to skutecznie, ale też w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia. Środki na bazie wybielacza dobrze radzą sobie w walce z czarnymi plamami, ale uwalniane przez nie opary stanowią zagrożenie dla zdrowia. Jak więc pozbyć się pleśni, która również ma szkodliwy wpływ na zdrowie, w sposób skuteczny, ale bezpieczny? Na szczęście istnieją naturalne rozwiązania, które są bezpieczne dla otoczenia i nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Korzystając z nich skutecznie wyeliminujemy pleśń, bez narażania zdrowia na przykre konsekwencje stosowania środków chemicznych. Oto kilka naturalnych, sprawdzonych sposobów:

Reklama

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru skutecznie i szybko rozwiązuje problem pleśni, jest łatwo dostępny i tani. Należy użyć roztworu 3%. Wystarczy spryskać nim miejsca, w których występuje pleśń i pozostawić na 10-15 minut. Następnie wyszorować i wytrzeć czystą szmatką. Opcjonalnie można połączyć nadtlenek wodoru z octem i sodą oczyszczoną.

Ocet

Do butelki z atomizerem należy wlać trochę octu i spryskać czarne miejsca na ścianie. Pozostawić na kilka godzin, a następnie wytrzeć powierzchnię za pomocą pędzla. Ocet ma bardzo silny zapach, dlatego można rozcieńczyć go niewielką ilością wody, ale nie jest to zalecane, ponieważ ocet nie będzie wówczas działać tak efektywnie. Zamiast tego można dodać kilka kropli ulubionego olejku. Z licznych badań wynika, że ocet może wyeliminować 82% zarodników pleśni, w tym bakterii i wirusów. Można go również używać profilaktycznie.

Olejek z drzewa herbacianego

2 łyżeczki olejku mieszamy z 2 szklankami wody i wlewamy do butelki z atomizerem. Spryskujemy ściany pokryte pleśnią i pozostawiamy do wyschnięcia.

Ekstrakt z nasion owoców cytrusowych

Ekstrakt z nasion owoców cytrusowych jest bezwonny, dlatego jest to rozwiązanie idealne dla osób o wrażliwym węchu. 20 kropli ekstraktu mieszamy z 2 szklankami w butelce ze sprayem i spryskujemy ściany. Nie spłukujemy.

Soda oczyszczona

To kolejny tani i skuteczny sposób na pozbycie się pleśni. Sodę oczyszczoną rozpuszczamy w wodzie i wlewamy do butelki ze sprayem. Spryskujemy miejsca pokryte pleśnią i zostawiamy na kilka minut. Następnie delikatnie szorujemy, po czym czyścimy wilgotną szmatką, by usunąć wszystkie zarodniki pleśni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama