Reklama

Jak pozbyć się pająków z domu?

Chociaż są niegroźne dla zdrowia, większość osób panicznie się ich boi. Właśnie teraz, kiedy na zewnątrz robi się chłodniej, masowo wchodzą do domów w poszukiwaniu ciepła. O czym mowa? O pająkach! Walka z nimi może być nierówna, ale stosując regularnie sprawdzone sposoby, można się ich skutecznie pozbyć. Jak uporać się z pająkami w domu? Do czego przydadzą się kasztany i żołędzie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Trzymaj porządek

Aby pozbyć się pająków z domu, niezbędne jest utrzymywanie go w idealnym porządku. Dlatego trzeba często usuwać kurz i okruszki, a także na bieżąco wynosić śmieci. Resztki jedzenia działają jak magnez na pająki i sprawiają, że chętniej osiedlą się w twoim domu. Pamiętaj również o sprzątaniu zakamarków oraz usuwaniu pajęczyn.

Pozbądź się innych owadów

Przyjrzyj się czy w twoim domu nie ma innych owadów, takich jak muszki owocówki, rybiki czy mole spożywcze. Jeśli tak, szybko się ich pozbądź, ponieważ są naturalnym pokarmem dla pająków, które wtedy szybciej się rozmnażają. Wiele osób doradza, aby usunąć z domu wszelkie kartonowe pudła, gdyż w nich gromadzą się owady i polujące na nie pająki.

Zablokuj im drogę

Pająki najczęściej przedostają się do domów przez otwarte okna. Aby zapobiec ich przemieszczeniu się, zainstaluj w nich moskitiery. To skuteczny sposób na powstrzymanie również innych owadów, np. biedronek azjatyckich, które jesienią szukają schronienia w domu.

Tych zapachów nie lubią

Pająki mają wyczulony węch i niektóre zapachy są dla nich drażniące. Dlatego miej na parapecie kilka doniczek z aromatycznymi ziołami, takimi jak lawenda czy mięta pieprzowa. To sprawi, że pajęczaki niechętnie wejdą do domu. W różnych zakamarkach można również umieścić kilka kasztanów czy żołędzi, które dają taki sam efekt.

Przygotuj naturalny odstraszacz

W łatwy sposób możesz przygotować w pełni naturalny odstraszacz, który szybko rozprawi się z obecnymi w domu pająkami. Sięgnij po olejki eteryczne, np. z drzewa herbacianego, lawendowego czy cytrusowego. Przelej kilka kropel do małej buteleczki, dodaj wodę oraz odrobinę alkoholu i zamieszaj. Przygotowanym środkiem spryskuj różne zakamarki. To również dobry sposób na odświeżenie zapachu w pomieszczeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama