Reklama

Jak pozbyć się insektów? Domowe metody

Mrówki, karaluchy, rybiki i mole często nawiedzają nasze domy niszcząc meble, ubrania i powodując u domowników psychiczny dyskomfort. Pozbycie się ich wcale nie jest łatwe. Specjalistyczne środki, za które płacimy wysokie kwoty, często nie pomagają. Z natrętnymi insektami możemy jednak rozprawić się w inny, zdecydowanie bardziej naturalny sposób. Jak? Stosując sprawdzone domowe metody. Podpowiadamy kilka tych najskuteczniejszych.

Reklama

Liście laurowe

Liście laurowe wypędzą większość insektów z domu. To wszystko dzięki ich silnemu aromatowi. By pozbyć się natrętnych mrówek, moli, pcheł czy komarów, wystarczy umieścić kilka listków w miejscach, które zaatakowały owady. Po kilku dniach nieproszeni goście się wyniosą.

Ocet jabłkowy

Kolejna propozycja to ocet jabłkowy, którego kwaśna woń w naturalny sposób odstrasza insekty. Ocet jabłkowy możemy wykorzystać na kilka sposobów:

* wlać jego niewielką ilość do małych miseczek i rozstawić w kilku miejscach w domu lub mieszkaniu;

* przygotować spray z octu i wody, którym należy spryskiwać miejsca opanowane przez insekty (proporcje: pół szklanki octu na 500 mililitrów wody);

* można również namoczyć w occie szmatkę i przetrzeć nią obszary zaatakowane przez insekty.

Skórka z pomarańczy

Insekty boją się również zapachu cytrusów. Odstraszymy je rozmieszczając skórkę z pomarańczy w pomieszczeniach, które oblegają. Jednocześnie odświeżymy powietrze.

Goździki

W walce z insektami pomogą również goździki i olejek goździkowy. Podobnie jak ocet i liść laurowy, ma on silny zapach, który odstraszy insekty. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy połączymy goździki z cytryną.

Czosnek

Gdy w naszym domu lub mieszkaniu pojawiły się mrówki, wystarczy rozłożyć kilka obranych ząbków czosnku w miejscach, w których jest ich najwięcej. Czosnek pomoże również rozprawić się z molami spożywczymi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama