Reklama

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ręczników?

Po wypraniu i wysuszeniu ręczników okazuje się, że wcale nie pachną ładnie. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ręczniki mają tendencję do nadmiernego absorbowania środków do zmiękczania tkanin, co sprawia, że pokrywają się woskowatą niewidzialną powierzchnią. Ani woda ani proszek do prania nie jest w stanie przedostać się w głąb tkaniny, żeby oczyścić ją z brudu. Stąd brzydki zapach. Jak się go pozbyć?

Reklama

Potrzebujesz:

½ szklanki sody oczyszczonej

1 szklanka octu

Umieść ręczniki w pralce i napełnij ją gorącą wodą. Dodaj szklankę octu i włącz pralkę na cały cykl prania. Po zakończeniu znów napełnij gorącą wodą, tym razem dodaj ½ szklanki sody oczyszczonej. Znów ustaw pralkę na cały cykl prania. Wysusz ręczniki tak jak zwykle. Jeśli okaże się, że brzydki zapach nadal się utrzymuje musisz powtórzyć cały proces.

Jeśli chcesz, aby ręczniki zawsze pięknie pachniały po wypraniu wietrz pralkę jak najczęściej. Ciepło i wilgoć w urządzeniu może powodować rozrost pleśni. Poza tym nie używaj zbyt dużej ilości detergentu. Ilość zalecana na opakowaniu może być zredukowana do 1/3 dawki płynu do płukania. Twoje ubrania i tak pozostaną czyste.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama