Jak posprzątać w trzy minuty?

Znajomi już w drodze do ciebie, a twoje mieszkanie wygląda jak po klęsce żywiołowej? Nie tylko ty musiałaś zmagać się z tym problemem. Wystarczy kilka minut, by doprowadzić mieszkanie do "porządku". Możecie być pewni, że efekty są zdumiewające i od czasu do czasu warto zdecydować się na takie szybkie sprzątanie. Poniżej znajdziecie filmik instruktażowy, który pomoże wam szybko pozbyć się bałaganu. Macie trzy minuty na posprzątanie. Czas start!

Rzeczy, których potrzebujesz

* kosz na pranie

* ściereczki do wycierania

* ręcznik papierowy

* środek czyszczący w sprayu

* wybielacz

* cytrynowy odświeżacz do powietrza (opcjonalnie)

* świeże cytryny

Chwyć kosz na rzeczy do prania i przebiegnij się z nim po mieszkaniu wrzucając do niego wszystko, co nie powinno leżeć na wierzchu. Kosz wstaw do łazienki i zamknij lub przykryj czymś, aby nie było widać, co jest w środku, po czym zamknij drzwi.

Otwórz okno. Badania dowodzą, że jasne światło daje wrażenie czystości nawet w brudnym pokoju.

Weź szmatkę do czyszczenia i szybko przeleć nią po tych powierzchniach, które są najbardziej na widoku - po stole, regałach i telewizorze. Łatwo, szybko i bez większego wysiłku usuniesz kurz przy pomocy środka do czyszczenia mającego właściwości antystatyczne.

Sprzątnij kłęby z kurzu namoczonym ręcznikiem papierowym

Usuń koty z kurzu tylko z najbardziej widocznych miejsc - to są zwykle rejony koło krzeseł oraz nóg stołu.

Rozpyl trochę cytrynowego odświeżacza do powietrza w każdym pokoju. Zapach cytryny podświadomie sygnalizuje "czysty". Jeśli nie masz odświeżacza, przetnij świeżą cytrynę na pół i chodź od pokoju do pokoju wyciskając ją do szklanki.

Posprzątaj łazienkę

Zaatakuj łazienkę środkiem do czyszczenia w sprayu oraz ręcznikami papierowymi. Zetrzyj umywalkę oraz toaletę. Wlej trochę wybielacza do muszli klozetowej, po czym wrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy do wanny i zasłoń zasłonki.

Posprzątaj kuchnię

Szybko biegnij do kuchni, wrzuć brudne naczynia do zlewozmywaka, wepchnij wszystkie pozostałe brudy do szafek i szuflad, po czym wytrzyj blat kuchenny.

Zamknij drzwi do pozostałych pomieszczeń. Będzie to prezentować obraz czystości oraz zniechęcać ludzi do wejścia do środka.

Teraz przyklej do swojej twarzy swój najwspanialszy uśmiech - i jesteś gotowa to przywitania swoich gości.

Wskazówki

* 70% osób jest zdania, że wizyta gości najbardziej motywuje nas do sprzątania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama