Reklama

Jak odświeżyć ubrania bez prania?

Niewiele trzeba, aby nasze ubrania brzydko pachniały. Tkaniny bardzo szybko pochłaniają różne, nieprzyjemne zapachy. To właśnie we włóknach gromadzi się papierosowy dym, pot czy aromaty jedzenia. Aby pozbyć się problemu, najlepiej je wyprać! Niestety, suszenie jest czasochłonne. Z pomocą mogą przyjść łatwe sposoby na szybkie odświeżenie ubrań bez prania! Warto znać kilka sprawdzonych patentów, które szybko pomogą pozbyć się brzydkich zapachów!

Wystaw ubrania na balkon!

Jeśli nie mamy czasu na szybkie pranie, to warto rozwiesić ubrania na balkonie. Patent najlepiej sprawdza się w czasie słonecznej i wietrznej pogody! To właśnie te dwa czynniki mogą pomóc zażegnać problem! Jednak warto mieć na uwadze, że intensywne zapachy nie zawsze mogą być zniwelowane!

Z pomocą przyjdzie... zamrażarka!

Jeśli mamy do czynienia z intensywnym zapachem, ale wiemy, że pranie nie będzie w stanie wyschnąć, z pomocą przyjdzie zamrażarka! Wystarczy odzież włożyć do foliowego worka, a ten umieścić w odpowiedniej przegródce. Niskie temperatury szybko zneutralizują nie tylko sam zapach, ale także bytujące w tkaninach bakterie. To idealny sposób, aby w kilka godzin odświeżyć ubrania z grubym materiałem, a także buty!

Reklama

Sięgnij po naturalne pochłaniacze zapachu!

Wśród różnych pochłaniaczy zapachów, warto sięgnąć po te naturalne. W przypadku ubrań warto sięgnąć po takie, które większość z nas ma w kuchni! Wystarczy do małych, lnianych lub bawełnianych woreczków wsypać mieloną kawę albo sodę oczyszczoną! Taki odświeżacz wraz z ubraniem warto zapakować do większej torby i szczelnie zamknąć na kilka godzin. Po brzydkim zapachu nie będzie już śladu!

Odświeżacze parowe

Mycie myjką ciśnieniową generującą parę jest jednym z najlepszych i ekologicznych sposobów na czyszczenie i dezynfekcję domowych powierzchni. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami urządzenia, to można je wykorzystać do odświeżenia ubrań. Należy jednak uważać, aby nie stosować myjki parowej do tkanin delikatnych, gdyż mogą ulec zniszczeniu!

Odświeżacze do tkanin

Na rynku można kupić odświeżacze do tkanin. Są one dostępne w sklepach, ale można je także wykonać samodzielnie. Wystarczy buteleczkę ze spryskiwaczem zapełnić do 3/4 objętości wodą, dodać kilkanaście kropel olejku eterycznego, a resztę uzupełnić alkoholem.

Zobacz także:

Mole spożywcze i odzieżowe - skąd się biorą, jak je odróżnić?
Pluskwa domowa. Skąd się bierze, jak wygląda i jak się jej pozbyć?

Domowe sposoby na pozbycie się gołębi. Szybko znikną

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama