Reklama

Jak odświeżyć powietrze w mieszkaniu?

Aby przygotować pochłaniacze zapachu z cytrusów, wystarczy tylko przeciąć owoc na pół, wydrążyć środek, wsypać do środka grubej soli morskiej i dodać olejku eterycznego lub którejś przyprawy, czy też zioła. Dyfuzory warto umieścić w różnych częściach mieszkania, nie tylko w kuchni. Sprawią one, że powietrze w domu będzie nie tylko czystsze ale i pachnące. Oto jak wykonać trzy różne dyfuzory za pomocą owoców cytrusowych.

Reklama

Pochłaniacz zapachów z pomarańczy

Potrzebujemy:

- 1 cała pomarańcza

- 5 kropli olejku cynamonowego

- około 5 goździków

- ¾ szklanki grubej soli morskiej

Pomarańczę przekrawamy na pół i wydrążamy środek za pomocą nożyka lub łyżki. W małej miseczce mieszamy sól morską, olejek cynamonowy i goździki. Zawartość miseczki przekładamy do wnętrza pomarańczy, rozkładamy dyfuzory w różnych częściach mieszkania i wymieniamy co 3-4 dni.

Pochłaniacz zapachów z grejpfruta

Do wykonania odświeżacza z grejpfruta potrzebujemy:

- 1 cały grejpfrut

- 4 krople olejku drzewa cedrowego

- 3 świeże liście szałwii

- 1 szklanka grubej soli morskiej

Grejpfruta przekrawamy na pół i wydrążamy środek za pomocą nożyka lub łyżki. W miseczce mieszamy sól morską, olejek drzewa cedrowego oraz liście szałwii, wszystko dokładnie mieszamy i przekładamy do środka grejpfruta. Odświeżacze rozkładamy w różnych pomieszczeniach w domu i wymieniamy co 3-4 dni.

Odświeżacz z cytryny

Aby zrobić odświeżacz z cytryny potrzebujemy:

- 2 całych cytryn

- 4 krople olejku rozmarynu

- 2 krople ekstraktu waniliowego

- ¾ szklanki grubej soli morskiej

Cytrynę tak jak i pomarańczę czy grejpfruta rozcinamy na pół i wydrążamy środek. W miseczce mieszamy sól morską, olejek rozmarynowy oraz ekstrakt waniliowy i po wymieszaniu wypełniamy wnętrze cytryn. Odświeżacze również zmieniamy co 3-4 dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama