Jak odświeżyć łazienkę? Sprawdzone sposoby

Święta to czas sprzyjający zmianom i postanowieniom. Również świąteczne porządki motywują nas do tego, by zmienić coś w domu. Jednym z pomieszczeń, które może wymagać odświeżenia, jest łazienka. Jeśli ty też myślisz o tym, żeby zmienić coś w swojej łazience, podpowiadamy kilka sprawdzonych trików.

Przyjemny dywanik

Zacznijmy od miłego dywanika. Chyba większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z kąpieli na zimne płytki. Dywanik powinien być miły w dotyku i włochaty, żeby można było wysuszyć na nim mokre stopy. Pamiętajmy też, by często go zmieniać i prać, żeby nie zalęgły w nim drobnoustroje oraz by zawsze pachniał świeżością, a nie wilgocią.

Świeże ręczniki

Podstawa łazienki to również świeże ręczniki, które potrafią wchłaniać nie tylko wodę, ale też resztki skóry. Pamiętajmy, że w wilgotnych, ciepłych włóknach ręczników bakterie mnożą się bardzo szybko. Dlatego każdy domownik powinien mieć swój własny ręcznik, najlepiej oddzielny do ciała i do twarzy. Suszmy je z daleka od toalet i wymieniajmy najlepiej minimum raz na tydzień, a także pierzmy w wysokich temperaturach.

Zamień mydło w kostce na mydło w płynie

Mydło w kostce nie jest dobrym wyborem, ponieważ gromadzi się na nim sporo bakterii. Jeśli chcemy odświeżyć łazienkę, po prostu zmieńmy mydło w kostce na mydło w płynie. Wybierzmy ładny pojemnik i przyjemny zapach mydła, od razu poczujemy się lepiej. Mydło w płynie jest prostsze w użyciu i bardziej higieniczne.

Świece zapachowe

Również świece zapachowe sprawią, że w łazience będzie przytulniej. Wystarczy kupić kilka i estetycznie je ustawić. Warto dobrać świece do koloru łazienki.

Pachnące patyczki

Jeśli nie przepadamy za świeczkami, możemy zastąpić je pachnącymi patyczkami. Nie tylko pięknie pachną, ale również stanowią nowoczesny dodatek do wnętrza.

Zmieniaj regularnie zasłonkę prysznicową

Kolejna istotna kwestia to zasłonka prysznicowa, która również jest siedliskiem bakterii. Często zapominamy, żeby regularnie ją wymieniać. Najlepiej robić to co trzy miesiące, ponieważ w załamaniach takiej zasłony gromadzi się woda oraz też inne drobnoustroje, które po pewnym czasie mogą być groźne dla naszego zdrowia. Dzisiaj w sklepach znajdziemy różnego rodzaju zasłonki, które mają przeróżne wzory i kolory. Dzięki temu możemy małym kosztem odmienić naszą łazienkę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama