Reklama

Jak odstraszyć pająki z domu?

Gdy pogoda się zmienia, pająki wpełzają do domów w poszukiwaniu schronienia. Jeśli jest to kilka pająków na jakiś czas nie musimy się zbytnio przejmować. Gdy jest ich więcej można je w prosty sposób odstraszyć. Oto kilka sposobów na odstraszenie pająków.

Najlepsza obroną przed pająkami jest oczyszczenie domu z bałaganu. Usuń pajęczyny i zaklej wszystkie szpary wokół drzwi i okien. Pająki są pożyteczne w naszym ogrodzie, pomagając pozbyć się szkodników i niech tam pozostaną.

Ocet jabłkowy

Nawet zwykły ocet zniechęci pająki wszystkich odmian do omijania domu z daleka. Spryskaj samym octem lub z wodą wszelkie framugi drzwi i okien, miejsca przez które mogą wejść pająki.

Olejek eukaliptusowy

Ten naturalny olejek odstraszy zarówno większe i mniejsze pająki. Wystarczy, że dodasz parę kropel do wody z octem i rozpylisz wokół drzwi i okien.

Olejek cytrusowy

Olejek cytrusowy to kolejny środek odstraszający pająki. Dodaj go jak poprzedni olejek do wody z octem i rozpyl tam, gdzie pojawiają się pająki.

Olejek miętowy

Miętowy olejek zawiera aromat, którego pająki nie lubią. Działa na nie odpychająco. Stosuj go po dodaniu do wody z octem. Rozpyl mieszankę wokół ościeżnic okien i drzwi.

Olejek cedrowy

Cedrowy zapach odstrasza pająki. Spryskaj cały dom, a pająki nie będą wchodzić do twojego domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama