Reklama

Jak oczyścić pralkę z kamienia i osadów?

Obecnie trudno jest nam wyobrazić sobie życie bez pralki. Jest to bardzo przydatny sprzęt w każdym domu. Koszt zakupu, a później naprawy pralki nie należy do najtańszych. Dlatego ważne jest, aby pralka służyła nam jak najdłużej. Nie zawsze czystość zależy od nas, ponieważ woda, która płynie w naszych rurach jest różnej jakości przez zanieczyszczenia i rdzę. My jednak mamy dla ciebie domowy sposób na oczyszczenie, a zarazem przedłużeniem żywotności pralki. Oto on.

Reklama

Oczywiście można skorzystać z reklamowanych produktów, które obiecują zmiękczyć wodę. Niestety często pozostawiają one po sobie składniki, które mogą stać się niebezpieczne dla alergików i małych dzieci.

Oto kilka zaleceń mogących przedłużyć żywotność pralki. Procedurę należy przeprowadzać raz na trzy lub cztery miesiące. Jeśli twoja woda jest bardzo twarda, przeprowadzaj ją częściej.

Sposób ten jest mniej znany, niż inne sposoby od kamienienia pralki. Do pojemnika wsypujemy 1/3 szklanki kwasku cytrynowego i włączamy cykl prania na 90st Celcjusza. Kwasek cytrynowy usunie kamień i szumowiny z pralki. Jeśli z pralki brzydko pachnie, można dodać 3/4 szklanki octu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama