Reklama

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu? Pomoże szałwia

Spalanie białej szałwii jest doskonałym sposobem na oczyszczanie powietrza w domu i usuwa aż 94 procent bakterii. Mimo że praktykę tę stosuję się od setek lat, to wiele osób o niej w ogóle nie słyszało. Tymczasem jej skuteczność potwierdzają przeprowadzone badania. Podpowiadamy, jak możesz zupełnie naturalnie uzyskać piękny zapach w domu i jednocześnie pozbyć się wszystkich zarazków i toksycznych związków.

Reklama

Jak oczyścić powietrze za pomocą szałwii?

Aby oczyścić powietrze w domu, należy wziąć garść suszonej białej szałwii, skręcić ją w kształt kija, a następnie podpalić jeden jego koniec. Gdy pojawi się płomień, należy nim uderzyć, żeby zgasł i zaczął z niego wydobywać się dym.

Zasada działania jest bardzo podobna do tej stosowanej w przypadku kadzideł. Powstałe smugi dymu zabiją bakterie i unoszące się w powietrzu zarazki.

Przed okadzaniem domu szałwią umieść swoje zwierzęta w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Co prawda, szałwia nie jest dla nich szkodliwa, ale mają one znacznie bardziej czułe zmysły węchu niż ludzie.

Korzystne działanie szałwii

W przeciwieństwie do chemicznych środków stosowanych do oczyszczania powietrza, które zwykle tylko maskują zapachy, szałwia jest w stu procentach naturalna i nie wywołuje niepożądanych reakcji u alergików i osób bardzo wrażliwych na zapachy. Dodatkowo jest bezpieczna dla dzieci.

Szałwia też doskonale pachnie, nie potrzebujesz zatem żadnych syntetycznych uzupełniaczy. Badanie naukowe wykazało, że dym potrzebuje około godziny, aby oczyścić powietrze.

Gotowe kije szałwii można zakupić w sklepie, ale równie dobrze można je wykonać samemu w domu.

Znaczenie czystego powietrza dla organizmu

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie troszczą się o dobrą jakość powietrza w swoich domach. Na pierwszy plan wysuwają się aspekty związane ze zdrowiem. Unoszące się w powietrzu bakterie i zarazki mogą wywoływać między innymi: astmę, kaszel, infekcje dróg oddechowych, bóle głowy, zawroty głowy, zmęczenie, raka płuc oraz problemy sercowe. Chroniczne problemy zdrowotne powstają w przypadku długotrwałego narażenia na zanieczyszczenia powietrza, większe niż przeciętnie.

Jeśli chcesz by twoja rodzina oddychała wolnym od bakterii, najwyższej jakości powietrzem, spróbuj tej metody już dziś. Być może nie zauważysz efektu gołym okiem, lecz na pewno za jakiś czas twój organizm będzie ci za to wdzięczny, a sam będziesz czuł się znacznie lepiej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama