Reklama

Jak nietypowo wykorzystać zmywacz do paznokci?

Zmywacz do paznokci służy nie tylko do usuwania lakieru, może mieć wiele zastosowań. Będzie niezbędny w usuwaniu trudnych plam. Poradzi sobie w sytuacjach, w których inne środki zawiodą. Poza tym zmywacz do paznokci można znaleźć praktycznie w każdym sklepie i nie kosztuje zbyt wiele.

Reklama

Plamy z markera permanentnego

Przypadkowo zabrudziłaś coś markerem lub twoje dziecko pomalowało flamastrem stół. Takie plamy to nie tragedia. Trzeba tylko wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Nanieś odrobinę zmywacza na plamę, przetrzyj i plama zniknie.

Plamy z tuszu na skórzanych przedmiotach

Kilka dni temu kupiłaś sobie nowy portfel, ale niestety wylał się na niego tusz. Co zrobić? Namocz bawełniany płatek do usuwania makijażu w zmywaczu i delikatnie przetrzyj plamę. Tylko nie przecieraj zbyt mocno, aby nie uszkodzić skóry.

Usuń plamy z kleju błyskawicznego

Nie ma nic bardziej irytującego niż klej rozlany na skórze dłoni. Pewnie nieraz zdarzyło ci się skleić palce używając kleju błyskawicznego. Aby go zmyć, namocz płatek kosmetyczny w zmywaczu do paznokci i przemyj skórę. Być może będziesz musiała powtórzyć zabieg kilka razy, aż do całkowitego usunięcia kleju.

Dezynfekcja

Możesz użyć zmywacza do paznokci do dezynfekcji przyrządów kosmetycznych (metalowych) np. pincety czy cążek do skórek. Składniki zawarte w zmywaczu do paznokci usuną bakterie i zabrudzenia. Namocz wacik w zmywaczu i przetrzyj akcesoria kosmetyczne.

Usuwanie naklejek

Chcesz usunąć naklejkę z butelki lub słoika i żadne metody nie działają? Wypróbuj zmywacz do paznokci. Rozpuści klej i usunie resztki etykiety. Wystarczy, że będziesz pocierać szkło namoczonym wacikiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama