Reklama

Jak można wykorzystać skórkę od banana?

Z pewnością słyszałeś o zaletach banana. Czy jednak przyszło ci do głowy, że skórka z tego owocu może mieć ponad 20 zastosowań? Może korzystnie wpływać na twoje zdrowie oraz skórę, ale można ją również wykorzystać w pracach domowych - to dzięki jej właściwościom przeciwgrzybiczym, antybiotycznym oraz enzymatycznym.

Wykorzystanie skórki od banana w domu

Polerowanie butów: pocieranie butów skórką od banana pomoże szybko nadać im połysku.

Polerowanie srebra: poleruj noże, widelce i łyżki, aż będą lśnić.

Wrzuć skórkę od banana do swojego kompostownika: jeśli posiadasz organiczny kompostownik, skórka od banana będzie miała na niego znakomite działanie.

Nawożenie roślin: wrzuć skórkę od banana do szklanego słoja i dodaj wodę. Umieść rośliny wodne w słoiku, dzięki czemu lepiej przyswoją substancje odżywcze. Niektórzy ludzie wolą pociąć skórkę od banana na plasterki, które umieszczają w doniczce.

Odstraszanie mszyc: potnij skórkę na niewielkie kawałki i zakop je w pobliżu krzewów róż lub podobnych roślin krzewiastych. Pozwoli to zapobiec typowym chorobom tych roślin.

Wabienie motyli: jeśli jesteś fanem urody motyli rozrzuć fragmenty skórki od banana w swoim ogrodzie. Motyle uwielbiają ten słodki zapach!

Czyszczenie liści roślin: pocieraj liście roślin wewnętrzną stroną skórki od banana, aby były czyste i piękne.

Sposób na ćmy: podobnie jak motyle, ćmy są wabione przez słodki zapach skórki od banana.

Utrzymywanie soczystości mięsa: jeśli chodzi o utrzymanie soczystości mięsa, skórka od banana sprawdza się najlepiej w przypadku piersi z kurczaka, zastosowania przed zapieczeniem lub ugotowaniem.

Oczyszczanie wody: rozmaite badania pokazały, że skórka od banana pochłania toksyny w skażonych rzekach, zwłaszcza takich, zanieczyszczonych metalami ciężkimi.

Wabienie ptaków: ptaki uwielbiają słodki smak bananów. Zostaw skórkę na parapecie swojego okna, w ogrodzie, na balkonie lub innym miejscu, gdzie chcesz się cieszyć widokiem ptaków.

Wykorzystanie skórki od banana dla zdrowia i urody

Wybielanie zębów: od czasu do czasu pocieraj swoje zęby wewnętrzną stroną skórki od banana, aby przywrócić im biel.

Maseczka na twarz: wśród substancji odżywczych obecnych w skórce od banana znajdują się enzymy, które pozwalają uzyskać zdrowszą cerę. Umyj dokładnie twarz przy pomocy neutralnego mydła. Nałóż skórkę od banana na całą twarz i pozostaw do wyschnięcia. Następie umyj twarz letnią wodą.

Łagodzenie podrażnień i swędzenia: jeśli ugryzie cię komar lub mrówka, połóż na skórę w tym miejscu skórkę z banana i potrzymaj tak przez kilka minut. Możesz zastosować tę metodę również w przypadku drobniejszych zadrapań, po bliskim kontakcie z bluszczem trującym lub sumakiem jadowitym.

Jedzenie: w azjatyckiej a także hinduskiej kuchni skórki od banana są zjadane w formie zarówno surowej jak i ugotowanej. Możesz odkryć interesujące i pyszne przepisy.

Naturalne usuwanie kurzajek: przyłóż mocno skórkę od banana do kurzajki i zabezpiecz ją czymś. Zmieniaj skórki często przez okres kilku dni. Po około tygodniu kurzajka powinna odpaść!

Usuwanie drzazgi: postępuj tak, jak w przypadku pozbywania się kurzajki. Enzymy obecne w skórce od banana działają jak naturalny środek usuwający ze skóry każde przeszkadzające ci ciało obce.

Pozbywanie się trądziku: co wieczór pocieraj twarz skórką od banana. Nie zmywaj po tym twarzy, tylko połóż się tak spać. Rano umyj twarz. Możesz zastosować tę metodę w formie cotygodniowej maseczki.

Leczenie łuszczycy: pocieraj wewnętrzną stroną skórki od banana zmienione chorobowo obszary skóry. Na początku może to skutkować większym zaczerwienieniem, jednak jest to normalna reakcja, która nie powinna wzbudzać niepokoju. Zauważysz różnicę, jeśli codziennie będziesz stosować tę kurację.

Pozbywanie się siniaków: jeśli siniaki długo u ciebie znikają skórka od banana może okazać się pomocna. Umieść jej kawałek na siniaku i pozwól substancjom odżywczym działać.

Zapobieganie zmarszczkom: skórka od banana charakteryzuje się wysokim poziomem potasu, żelaza, magnezu oraz witamin A, B oraz E. Połóż kawałki skórki bezpośrednio na skórę czoła i pod oczami.

Naprawianie zniszczonych włosów: umieść kawałki skórki od banana w swoim szamponie lub odżywce, a następnie umyj włosy tak jak zwykle.

Innym pomysłem jest zblendowanie skórki i nałożenie takiej maseczki na włosy. Po około 30 minutach maseczkę należy zmyć i umyć włosy tak jak zwykle.

Kuracja dla suchej skóry: wymieszaj kawałki pociętej skórki od banana z łyżką stołową sody oczyszczonej. Zblenduj z dodatkiem odrobiny wody i tak otrzymaną maseczkę zaaplikuj na skórę twarzy i szyi. Po 20 minutach zmyj maseczkę zimną wodą.

Nawilżanie skóry: rozgnieć skórkę z banana, pół ogórka oraz miąższ z jednego mango. Nałóż na skórę w miejscach, gdzie potrzebuje ona nawilżenia, a po 30 minutach zmyj letnią wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama