Jak domowym sposobem wyczyścić skórzaną sofę?

Uwielbiam moją skórzaną sofę. Ma już swoje lata i ostatnio zauważyłam, że wygląda odrobinę gorzej. Próbowałam różnych specyfików i nie poprawiało to jej wyglądu. Więc postanowiłam spróbować domowych sposobów. Czułam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Znalazłam proste rozwiązanie, które pomogło odżyć mojej kanapie. Wystarczą tylko dwa składniki, które na pewno masz w swoim domu

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1/2 szklanki oliwy z oliwek

* 3/4 octu

* butelka ze sprayem

* czyste szmatki

Zmieszaj oliwę z oliwek i ocet w butelce z atomizerem. Dobrze potrząśnij. Ocet ma mocny zapach, jeśli chcesz go trochę zamaskować, dodaj kilka kropel olejku eterycznego.

Po zmieszaniu oliwy z octem, spryskaj mały fragment kanapy. Sprawdź jak płyn zachowuje się w kontakcie ze skórą, którą obity jest mebel. Jeśli test wypadnie pomyślnie, rozpocznij czyszczenie.

Spryskuj płynem sofę z pewnej odległości - tworząc mgiełkę, a nie bezpośredni strumień. Nie zapomnij od czasu do czasu wstrząsnąć butelką.

Czyść sofę partiami - spryskując naraz małą powierzchnię i wycierając ją szmatką.

Ocet oczyści skórę, a oliwa ją natłuści. Zmieniaj szmatkę, gdy będzie bardzo brudna.

Byłam bardzo zdumiona, że po zastosowaniu naturalnych środków spożywczych można osiągnąć takie rezultat. Zadrapania na tapicerce kompletnie nie zniknęły, lecz są już mniej zauważalne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama