Reklama

Jak dbać o panele?

Jak często i jakim środkiem myć panele? Co zrobić, gdy nadmiernie skrzypią, wyleje się na nie woda lub przez naszą nieuwagę pojawi się na nich plama z lakieru do paznokci? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. Innymi słowy podpowiemy ci, jak dbać o panele, żeby służyły i cieszyły oczy przez długie lata.

Reklama

Czym najlepiej myć panele?

Najlepszy jest płaski mop, który pod naciskiem "przysysa się" do powierzchni - wtedy lepiej usuwa brud. Do mycia używaj ciepłej, ale nie bardzo gorącej wody. Dzięki temu unikniesz zacieków. Możesz dodać do niej specjalny, gotowy środek albo przyrządzić go samodzielnie w domu.

Jak zrobić środek do czyszczenia podłóg?

Potrzebne składniki:

- 4 litry ciepłej wody

- ¼ szklanki octu

- 1 łyżka sproszkowanego szarego mydła

Sposób przyrządzania:

Wszystkie składniki starannie połącz. Przed zastosowaniem środka najpierw odkurz podłogę, by usunąć z niej brud. Środek wlej do wiadra i nakładaj, używając wykręconego, lekko wilgotnego mopa.

Środek do czyszczenia podłóg. Przepis nr 2

- 4 litry ciepłej wody

- 1/4 szklanki boraksu

- 1/2 łyżeczki łagodnego płynu do mycia naczyń

Środek do czyszczenia podłóg (ciemnych)

- 4 litry ciepłej wody

- 1 szklanka octu

- 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego lub innego olejku eterycznego

Przy ciemnych panelach nie jest zalecane stosowanie środków nabłyszczających. Powód? Podczas chodzenia po nich widoczne są "tłuste" ślady.

Co zrobić, gdy na panele wyleje się woda?

Gdy między panele dostanie się woda, działaj natychmiast. Wytrzyj ją, a szczelinę między panelami wysusz suszarką. Aby się nie wybrzuszyły, połóż na nie kilka warstw bibuły i na przykład parę ciężkich książek. Pozostaw je w takiej pozycji na całą noc.

Co zrobić, gdy na panele wyleje się lakier do paznokci?

Nie raz nie dwa zdarza się nam, że na naszych panelach pojawiają się plamy po lakierze od paznokci. Od razu zbierz lakier ręcznikiem papierowym (ruchy kieruj do środka plamy). Pozostałe ślady usuń zmywaczem do paznokci, ale koniecznie takim, którym nie ma w składzie acetonu. Pamiętaj, żeby najpierw wypróbować w niewidocznym miejscu, czy zmywacz nie zmatowi lakieru do podłogi.

Co zrobić, gdy na panelach pojawi się rysa?

Jeśli rysa nie jest głęboka, nie musisz wymieniać uszkodzonych paneli. Wypełnij rysę utwardzaczem do lakieru. W dobrze zaopatrzonych sklepach budowlanych zakupisz przeznaczone do tego flamastry i pasty.

Co zrobić, gdy panele skrzypią?

Drewniane panele trzeszczą, ponieważ deski o siebie trą. Wypełnij to miejsce olejem silikonowym. Po prostu wstrzyknij w szparę. Nadmiar wytrzyj ręcznikiem papierowym. Innym sposobem jest wsypanie w przerwę talku. Nałóż go za pomocą szmatki. Przykryj nią szparę i udeptuj lub poklepuj, aby środek wniknął głębiej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama