Reklama

Jak czyścić sprzęt AGD ze stali nierdzewnej?

Domowe sprzęty ze stali nierdzewnej mają swoje wady i zalety. Ich największą wadą jest to, iż każde nawet najmniejsze dotknięcie palcem jest na nich widoczne. Może to doprowadzić do szału każdą gospodynie domową. Po przetestowaniu paru środków, odkryłam ten. Naturalny, nieszkodliwy dla nas i dzieci. Poznaj moją tajemnicę lśniących sprzętów ze stali.

Rzeczy, których potrzebujesz

* oliwa z oliwek

* ocet

* 2 miękkie szmatki, mokra i sucha

Do przygotowania mikstury potrzebujemy zmieszać ze sobą wodę i ocet w proporcjach 1:1. W zależności od tego ile preparatu potrzebujemy, mieszamy szklankę wody ze szklanką octu lub pół szklanki wody z połową szklanki octu.

Przelej preparat do butelki ze atomizerem. Obficie spryskaj lodówkę, kuchenkę lub inny sprzęt AGD. Przyglądnij się strukturze stali, jak ułożone są jej rysy - poziomo czy pionowo. Weź szmatkę i powycieraj płyn zgodnie z ich ułożeniem.

Gdy twój sprzęt jest czysty i powycierany, na suchą szmatkę wlej odrobinę oliwy z oliwek i wetrzyj w stal. Tę czynność również wykonuj zgodnie z kierunkiem rys. Oliwa zapobiegnie przywieraniu tłuszczu i odcisków palców do stali.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama