Reklama

Jak czyścić płytki na podłodze?

Ułożenie płytek na podłodze jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które ma wiele zalet: są trwałe i łatwo utrzymać je w porządku. Jeśli jednak nie czyścimy ich regularnie, pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Aby kafelki były zawsze idealnie czyste, wystarczy sięgnąć ko kilka sprawdzonych sposobów, które są zawsze skuteczne, ekologiczne i nie nadwyrężają domowego budżetu. Jak czyścić płytki na podłodze? Jak do tego celu wykorzystać sól emską? Przekonajmy się.

Reklama

Największe błędy w pielęgnacji płytek podłogowych

Wydawać by się mogło, że mycie płytek podłogowych to żadna filozofia, jednak zdarza się, że popełniamy błędy. Przede wszystkim zapominamy o wcześniejszym i dokładnym odkurzeniu powierzchni. W ten sposób roznosimy po całej powierzchni podłogi drobinki brudu, włosy oraz kurz. Jakie jeszcze robimy źle? Przede wszystkim używamy tej samej wody do czyszczenia i płukania mopa. Aby mycie kafelek przyniosło efekt, w jednym wiadrze go płuczemy, a w drugim moczymy wraz z dodatkiem delikatnego detergentu.

Czym myć płytki podłogowe?

W sklepach można bez problemu kupić różnego rodzaju środki do pielęgnacji płytek na podłodze. Jednak jeśli ich zabraknie, nie musimy rozkładać rąk – wystarczy sięgnąć po domowe specyfiki. Najlepszym z nich jest ocet: należy szklankę rozpuścić w trzech litrach ciepłej wody. Aby zamaskować jego intensywny zapach, warto dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Mieszkanka kilku tabletek (lub łyżeczek sypkiej) soli emskiej połączona z wodą świetnie sprawdzi się w przypadku uporczywych i starych plam. Warto również wypróbować inne środki, które mają wyjątkową moc czyszczącą: sok z cytryny, sodę oczyszczoną, sól kuchenną a przypadku bardzo opornych plam boraks.

Lśniące i czyste fugi

Szare i brudne fugi to zmora każdego domu, dlatego trzeba czyścić je na bieżąco. Jeśli chcemy przywrócić im piękny wygląd, warto przygotować pastę, którą wykonasz mieszając w równych proporcjach sodę oczyszczoną, sól oraz wodę. Powstałą pastę nanieś na fugi oraz wyszoruj szczotką albo szorstką gąbką. Jeśli pojawiała się na nich pleśń, trzeba sięgnąć po mocniejsze środki – przydatny jest wybielacz albo czysty amoniak.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama