Jak czyścić miedziane przedmioty?

Czy masz miedziane przedmioty? Czy wyglądają na stare i brudne? Miedź to delikatny materiał, który łatwo matowieje, nawet podczas codziennego używania. Na szczęście przy użyciu kilku produktów można oczyścić i odnowić miedziane przedmioty. Oto jak to zrobić.

Sól i ocet

Jest to zwycięska kombinacja, nie tylko jako przyprawa, ale także w postaci roztworu do czyszczenia miedzi. Wystarczy posypać miedziany przedmiot odrobiną soli i przetrzeć szmatką nasączoną octem. Jeśli podczas czyszczenia szmatka zrobi się naprawdę brudna wymień ją na nową. Następnie spłucz sól z przedmiotu w celu usunięcia jej pozostałości. W tym momencie miedź powinna wyglądać o dużo lepiej niż przed chwilą.

Gdy na przedmiocie są wzory i zagłębienia, w których brud pozostaje, użyj szczoteczki. Wyszoruj niedostępne miejsca i opłucz przedmiot w wodzie.

W przypadku gdy powyższe kroki cię nie zadowalają, możesz jeszcze wypróbować jeden sposób. W dużym garnku wymieszaj jedną szklankę octu z jedną łyżką soli na 4-5 szklanek wody. Umieść przedmiot w garnku i doprowadź wodę do wrzenia. Gotuj wodę do momentu aż zauważysz odchodzący nalot z przedmiotu. Jeśli wciąż widzisz brudne ślady na miedzi, wówczas użyj szczoteczki.

Cytryna

Kiedy w twojej szafce brak octu, możesz sięgnąć po cytrynę. Przekrój cytrynę na dwie połówki, posyp przedmiot solą i połówką cytryny potrzyj powierzchnię przedmiotu. Na koniec wytrzyj dokładnie suchą szmatką, dzięki temu twój przedmiot nabierze blasku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama