Reklama

Jak czyścić ceramiczny zlewozmywak?

Ceramiczne zlewozmywaki stają się coraz bardziej popularne i zdobywają nowych wielbicieli. Są one wykonane z trwałego i solidnego materiału. Niestety podczas użytkowania pojawiają się rysy, w których lubi gromadzić się brud. Z czasem zlew wygląda na brzydki i stary. Na szczęście można mu przywrócić świeżość i nowy wygląd. Oto jak to zrobić.

Reklama

Zacznij od uprzątnięcia zlewu z brudnych naczyń. Usuń również resztki żywności, zebrane na sitku. Do przygotowania skutecznego środka, który wyczyści ceramiczny zlew potrzebujesz: sodę oczyszczoną, wodę utlenioną oraz gąbkę do czyszczenia.

Następnie zmocz ścianki i dno zlewu wodą. Teraz rozsyp sodę na zlewozmywak, nie oszczędzaj na sodzie. Zmoczoną gąbką zacznij myć ścianki i dno zlewu. Brudne ślady zaczną znikać w mgnieniu oka.

Dla lepszego efektu, zmocz gąbkę tym razem wodą utlenioną. Po zakończonym czyszczeniu zostaw jeszcze środek do działania na 15-20 minut. Na koniec obficie opłucz zlew czystą wodą. Teraz możesz się czystym i lśniącym zlewozmywakiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama