Reklama

Jak czyścić białe sprzęty gospodarstwa domowego?

Na białej powierzchni sprzętów gospodarstwa domowego często powstają plamy i przebarwienia, które trudno usunąć. Zazwyczaj usunięcie plam ze starych sprzętów wymaga sporo czasu i wysiłku. Pomimo tego, że regularnie sprzątasz kuchnię może wyglądać na brudną. Wypróbuj nasze metody, aby obskurna, poplamiona lodówka czy kuchenka przestały straszyć w kuchni.

Można testować wiele sposobów, aby znaleźć rozwiązanie i pozbyć się niechlujnych przebarwień z urządzeń na dobre. Na szczęście istnieją sztuczki, dzięki którym utrzymasz kuchnię w czystości na długo.

Brzydkie i trudne do usunięcia plamy znikną dzięki użyciu tylko jednego składnika. Wystarczy tylko polerować zaplamioną powierzchnię przez kilka minut, aby była jak nowa. Po prostu posyp brudną powierzchnię dużą ilością sody i przetrzyj wilgotna gąbką. Możesz w ten sposób czyścić lodówkę, kuchenkę czy inne powierzchnie sprzętów kuchennych.

Aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc użyj szczoteczki do zębów. W ten sposób wyczyścisz kuchenkę mikrofalową, otwory wentylacyjne, wszelkiego rodzaju pokrętła i guziki.

Jeśli chcesz zapobiec nadmiernemu osadzaniu się kurzu na sprzętach domowych wypróbuj przepis na naturalny środek do czyszczenia. Aplikuj środek na już wyczyszczone powierzchnie.

Składniki:

1 szklanka wody

¼ szklanki octu

2 łyżki oliwy z oliwek

10-15 kropli ulubionego olejku eterycznego

Wystarczy wymieszać wszystkie składniki i przelać do butelki z atomizerem. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć. Wystarczy spryskać sprzęty kuchenne tym środkiem czyszczącym i delikatnie przetrzeć. Urządzenia pozostaną błyszczące i czyste na dłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama