Reklama

Jak błyskawicznie wysprzątać dom w 30 minut?

Teściowa lub znajomi postanowili wpaść z niezapowiedzianą wizytą, lecz twój dom wygląda jak po wybuchu bomby. Chyba każdy z nas znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji. Zwykle trzeba wtedy wymyślić dobrą wymówkę, która skutecznie zniechęci nieproszonych gości. Spontaniczne spotkania są jednak najlepsze! Bałagan nie powinien być powodem, by z nich rezygnować. Musisz jednak zapamiętać ten 30 minutowy plan działania, który pomoże ci błyskawicznie oczyścić dom w nagłych sytuacjach.

Pierwsze 10 minut - sprzątanie i porządkowanie

Zanim zaczniesz sprzątanie otwórz okna i wpuść do mieszkania trochę świeżego powietrza. Pierwsze 10 minut przeznacz na powierzchowne sprzątanie i porządkowanie rzeczy. Przejdź się po domu i usuń wszystkie śmieci z najważniejszego pokoju, kuchni, przedpokoju i łazienki. Możesz spokojnie pominąć sypialnię i pomieszczenia, do których goście raczej nie będą zaglądać.

Śmieci umieść w przygotowanych wcześniej workach, a ubrania wrzuć do dużego kosza na pranie. Po usunięciu powierzchownego bałaganu schowaj kosz w szafie, pralni lub innym, mało dostępnym miejscu. Większe przedmioty możesz również przenieść do sypialni. Uporządkuj stosy gazet i czasopism, wygładź narzuty i staranie wyprostuj poduszki.

Jest to również dobry moment na opróżnienie wszystkich widocznych koszy z ubraniami. Pełne kosze zawsze sprawiają, że łazienka wygląda niechlujnie, nawet jeśli jest bez skazy!

Kolejne 10 minut - wytrzyj i wypoleruj płaskie powierzchnie

Następnie należy przetrzeć widoczne płaskie powierzchnie. Spryskaj je uniwersalnym środkiem czyszczącym, a następnie wytrzyj za pomocą ścierki.

Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić czas, możesz wykorzystać specjalne chusteczki lub ściereczki nawilżone - spełniają one oba te zadania jednocześnie. Znakomicie zbierają brud i nadają prawie wszystkim powierzchniom tymczasowy połysk, tworząc iluzję nieskazitelnej czystości. Jeśli w pomieszczeniach są widoczne lustra, warto je szybko wytrzeć. Lśniące lustro sprawia, że ​​każde pomieszczenie będzie świecić czystością! Właściwie wszystko, co posiada błyszczącą powierzchnię, pomoże pomieszczeniu wyglądać dobrze.

Następnie weź nawilżoną ściereczkę lub rolkę do ubrań i szybko przejdź nimi swoją kanapę i poduszki. Dzięki temu łatwo pozbędziesz się zgromadzonego tam kurzu i włosów (sierści). Możesz również użyć rolki do czyszczenia abażurów lamp - oczywiście jeśli czas nam na to pozwala.

Przez zakończeniem tego 10 minutowego odcinka zamknij okna i zapal kilka świec zapachowych w łazience i pokojach, w których będą przebywać goście. Pozwoli to łatwo ukryć wszelkie pozostałe zapachy.

Ostatnie 10 minut - zamiatanie lub odkurzanie

Jesteśmy już praktycznie u celu! Wykorzystaj ostatnie 10 minut na zamiatanie i/lub odkurzanie najważniejszego pokoju. Nie zaniedbaj również pomieszczenia przy drzwiach wejściowych. Czyste wejście stworzy iluzję czystego domu. Zapewnij swoim gościom dobre pierwsze wrażenie. Następnie weź ściereczkę lub chusteczkę nawilżoną i wytrzyj wszystkie fragmenty podłogi, na których znajdziesz widoczne zabrudzenia. Zapewnią one podłodze tymczasowy połysk - zwłaszcza, gdy nie mamy czasu na jej dokładne umycie. Jeśli listwy są mocno zabrudzone poświęć im odrobinę czasu - różnica będzie naprawdę widoczna.

Na koniec drobna rada: Jeśli masz jakieś przekąski, postaw je na stole tak, by absorbowały uwagę gości. Będą zajęci degustacją i nie będzie się im chciało dokonać dokładnej inspekcji naszego domu.

Zrelaksuj się - zadanie wykonane!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama