Reklama

Hotelowy trik, który znają nieliczni. Wypróbuj go w toalecie, a nie pożałujesz!

Pytanie o to, czym sprzątać łazienkę i toaletę, by lśniły czystością, spędza sen z powiek. Chemiczne środki na ogół wykazują się sporą skutecznością, ale niestety wydzielają drażniący lub nieprzyjemny zapach. W tej sytuacji warto postawić na domowe sposoby, które nie tylko są bardziej ekologiczne i o wiele tańsze, ale także sprawiają, że nasze pomieszczenia będą lśniły czystością i pachniały jak wnętrza drogich hoteli.

Zapach jak w hotelu - domowy środek, który wyczyści łazienkę

Zwalczenie brzydkiego zapachu unoszącego się w łazience lub toalecie nie zawsze jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Najczęściej sięgamy po sklepowe lub drogeryjne detergenty, które wydzielają specyficzny zapach chloru. W warunkach domowych możemy z powodzeniem przygotować środek do czyszczenia łazienki, który nie tylko spełni swoją rolę i pozbędzie się brudu, ale także pozostawi piękny zapach. Dzięki temu poczujemy się jakbyśmy przebywali na wakacjach w drogim, luksusowym i lśniącym czystością hotelu.

W jaki sposób przygotować prosty i tani środek do czyszczenia łazienki oraz toalety? Potrzebujemy zaledwie trzech składników:

Reklama

  • 3 łyżek stołowych octu,
  • 1 łyżki stołowej soli,
  • 1 l ulubionego płynu do prania.

Do miednicy lub większego pojemnika wlewamy ocet i dodajemy do niego sól. Całość mieszamy aż do połączenia się składników. Powstałą mieszankę wzbogacamy o płyn do prania. Połowę uzyskanego roztworu wlewamy bezpośrednio do toalety, skupiając się przede wszystkim na jej ściankach. Zostawiamy na kilka minut, a następnie dokładnie czyścimy muszlę. Resztę preparatu wykorzystujemy do umycia łazienki.

Sprawdź: Co daje kwasek cytrynowy podczas prania? Efekt jest niesamowity!

Domowe sposoby na kamień w toalecie

Kamień w toalecie zaburza estetykę oraz powoduje uczucie wstydu podczas przyjmowania gości. Nie potrzebujemy inwestować w drogie detergenty - bez problemu rozprawi się z nim domowy środek. W pojemniku mieszamy 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz ¼ szklanki kwasku cytrynowego, a następnie wsypujemy całość do sedesu. Szybko zauważymy, że wewnątrz toalety zaczyna się tworzyć gęsta piana. Pozostawiamy ją na ok. 30 minut, a po tym czasie czyścimy sedes jak zwykle.

Szukając taniego, ekologicznego i skutecznego sposobu na doczyszczenie toalety - sięgnijmy po niezawodny ocet. Wszystko co musimy zrobić, to wymieszać go z wodą w proporcji 1:1. Jeśli chcemy zamaskować nieprzyjemny zapach, dodajmy jeszcze kilka kropel olejku eterycznego. Roztworem dokładnie spryskujemy powierzchnię, na której zebrał się kamień, a następnie czyścimy toaletę.

Sprawdź również:

Czy można palić papierosy na balkonie i klatce schodowej? W tych sytuacjach możesz dostać mandat

Jak odnowić stare znicze? Dzięki tej metodzie szybko odświeżysz znicze na Wszystkich Świętych

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama