Reklama

Genialny trik z tabletką do zmywarki. Zlew w kuchni będzie lśnić

Tabletki do zmywarki kojarzą nam się jednoznacznie z myciem naczyń. W końcu to ich podstawowe przeznaczenie. Jednak osoby poszukujące nietuzinkowych patentów na sprzątanie z przyjemnością odkryją bardziej wszechstronne zastosowanie niewielkich tabletek. Okażą się one twoją tajną bronią w walce z zabrudzonym zlewem. Odnosisz wrażenie, że nie masz szans w starciu z dawno nieczyszczonymi osadami i zaschniętymi resztkami żywności? Dzięki prostemu trikowi wyjdziesz z tego pojedynku zwycięsko.

Właściwości tabletek do zmywarki

Na rynku dostępne są produkty różnych marek, więc testować można rozmaite warianty. Planując wykorzystanie tabletek do zmywarki w domowych porządkach, warto wziąć pod uwagę, że w ich składzie obecne są nie tylko substancje myjące. Doskonale radzą sobie z rozpuszczaniem zaschniętego tłuszczu i resztek jedzenia, a do tego mają właściwości nabłyszczające. Co ważne, na liście ich zalet znajduje się też zmiękczanie wody, dzięki czemu zapobiegają osadzaniu się kamienia, a czyszczenie jest bardziej skuteczne.

Sprawdź: Jak umyć lodówkę?

Reklama

Jak wyczyścić zlew przy pomocy tabletek do zmywarki?

Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, że to jedna z najprostszych metod usunięcia brudu z kuchennego zlewozmywaka. Każdego dnia lądują w nim resztki żywności i pojawia się osad z kamienia. Plamy z herbaty, kawy, wina czy owocowego soku wydają się być naprawdę trudnymi przeciwnikami. Tak jednak wcale nie musi być. Jak doprowadzić zlew do porządku?

  • W pierwszej kolejności usuń zalegające przy odpływie resztki.
  • Włóż korek i wrzuć jedną, maksymalnie dwie tabletki.
  • Wypełnij zlewozmywak ciepłą wodą.
  • Pozostaw na kilka godzin - najlepiej na całą noc. W tym czasie raczej i tak nie korzystasz z tej części kuchennego wyposażenia.
  • Rano spuść wodę z komory zlewu i przetrzyj miękką gąbką. Gotowe!

Dlaczego warto używać tabletek do zmywarki do umycia zlewu?

Przede wszystkim unikniesz męczącego sprzątania i spędzania wielu godzin nad doprowadzaniem zlewozmywaka do porządku. Można powiedzieć, że w zaproponowanej metodzie czyści się on sam, a twoja ingerencja jest minimalna.

Oprócz tego unikniesz ryzyka zarysowania czyszczonej powierzchni. Uszkodzenia często powstają pod wpływem mocnego szorowania nieodpowiednimi akcesoriami. Kto wie, może dzięki temu sposobowi łatwiej będzie ci zaplanować regularne czyszczenie zlewozmywaka? Chodzi nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim utrzymanie higieny w miejscu, w którym przyrządzasz posiłki dla siebie i bliskich.

Polecamy:

Czyszczenie kabiny prysznicowej. Sposoby na pozbycie się kamienia i osadu z mydła

Jak wyczyścić przypaloną patelnię? Banalny trik bez szorowania

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama