Reklama

Genialny trik z czosnkiem. Szybko pozbędziesz się bakterii i żółtych plam z toalety

Dezynfekcja toalety to konieczny punkt każdego sprzątania, ale wcale nie musi być to ani zabieg żmudny, ani tym bardziej trudny w wykonaniu. Genialny patent z wykorzystaniem czosnku pozwala nie tylko zniwelować wszystkie drobnoustroje i zachować toaletę w czystości na długo, ale także pozbyć się szpetnych żółtych plam tworzących się na powierzchni sanitariatu. Trik z czosnkiem wykorzystać naprawdę warto. Zajmuje chwilę i pozwala uzyskać pożądane efekty!

Reklama

Genialny trik na dezynfekcję toalety

Łazienka to miejsce, w którym gromadzi się najwięcej zarazków i bakterii, dlatego należy sprzątać ją z wyjątkową dokładnością. Zasada ta dotyczy zwłaszcza sanitariatów, w tym toalety, którą najlepiej dezynfekować co dwa-trzy dni. W przeprowadzeniu tego zabiegu pomogą nam nie tylko gotowe detergenty, które można nabyć w każdym sklepie, ale także świetnie znany z antybakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości czosnek. 

Wrzuć do toalety ząbek czosnku

Sztuczka z wykorzystaniem ząbka tego naturalnego antybiotyku może zdziałać cuda i jest banalna w wykonaniu. Wystarczy wrzucić obraną cząstkę czosnku do muszli klozetowej  i pozwolić jej działać przez całą noc. Następnego dnia trzeba tylko spłukać wodę. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg warto powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu i zawsze w nocy. 

Czosnek - pogromca żółtych plam

Zawarte w czosnku substancje biologicznie czynne działają przeciwdrobnoustrojowo i przeciwgrzybiczo, a tym samym pozwalają znacznie szybciej pozbyć się niechcianych bakterii czy zarazków. Nadmienić poza tym trzeba, że czosnek to pogromca szpetnych żółtych plam, które wyjątkowo często tworzą się na powierzchni sanitariatów.


Patent z czosnkową herbatą

Trik z ząbkiem czosnku warto także stosować wymiennie z zabiegiem polegającym na użyciu do dezynfekcji toalety czosnkowej herbaty. Przygotowanie mikstury zajmuje kilka minut. Trzeba tylko zagotować w garnuszku szklankę wody, a w międzyczasie obrać i pokroić na drobne kawałki trzy ząbki czosnku. Gdy temperatura wody będzie wysoka, garnek należy zdjąć z ognia, a posiekany czosnek wrzucić do środka i całość przykryć pokrywką, a następnie odstawić na co najmniej piętnaście minut. Po kwadransie czosnkową mieszankę należy wlać do toalety. 

Zabieg -  podobnie jak miało to miejsce w przypadku triku z czosnkiem -  warto przeprowadzić tuż przed pójściem spać. Metoda jest nie tylko tania, ale naprawdę skuteczna, a pierwsze efekty widać już po pierwszym użyciu!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama