Reklama

Genialny patent z czosnkiem. Usunie bakterie i zdezynfekuje toaletę

O nietuzinkowych właściwościach czosnku napisano i powiedziano już wiele. Największą popularność zawdzięcza swoim antybakteryjnym, przeciwzapalnym i kulinarnym właściwościom. W końcu nie bez powodu zaliczany jest do najbardziej cenionych naturalnych antybiotyków. Zawarte w czosnku substancje biologicznie czynne powodują, że efektywnie stymuluje odporność ludzkiego organizmu. Poza tym fantastycznie podkręca smak potraw i jest wysoko notowany wśród kucharzy. Na tym jednak nie kończą się jego zastosowania, skrywa bowiem w sobie inne walory, o których często mało kto wie. Okazuje się, że poza kuchnią i apteczką czosnek bywa bardzo pomocny przy sprzątaniu łazienki - pozwala skutecznie usunąć uporczywe osady oraz żółte plamy zalegające w toalecie, a przede wszystkim skutecznie ją dezynfekuje i eliminuje drobnoustroje. Jak wykorzystać czosnek w dezynfekcji i uzyskać zachwycający efekt, czyli lśniącą czystością łazienkę? Poniżej można znaleźć wskazówki i odpowiedzi.

Dlaczego czosnek warto wykorzystać do sprzątania łazienki?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, które powinny być sprzątane regularnie i z wyjątkową starannością. Gromadząca się tam wilgoć czy resztki naskórka sprzyjają namnażaniu się zarazków czy bakterii; poza tym bardzo łatwo powstają tutaj także uporczywe osady i plamy. By skutecznie się ich pozbyć, najczęściej sięga się po silne chemiczne detergenty. Okazuje się jednak, że przy sprzątaniu i odkażaniu toalety bardzo pomocny może okazać się dobrze znany wszystkim z kuchni czosnek. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą obecnej w czosnku cennej substancji, czyli allicynie. Wykazuje ona szereg zdolności, między innymi przeciwzapalne i antyseptyczne, a tym samym odkaża, dezynfekuje i zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Użyta w formie naturalnego środka dezynfekującego toaletę, może chronić przed bakteriami i namnażaniem się grzybów. Oczywiście, patent sprzątający powinien być wspomagany innymi, mniej lub bardziej tradycyjnymi metodami. Jak go przeprowadzić? Poniżej wszystkie wskazówki.

Jak wykorzystać czosnek do dezynfekcji toalety?

Oferta preparatów, które mogą zostać użyte do czyszczenia toalety, jest bardzo bogata. Ale poza gotowymi detergentami warto wykorzystać w tym celu w pełni naturalne metody i patenty. Pozwalają bowiem osiągnąć bardzo zadowalające efekty i są przy tym bezpieczne dla wszystkich oraz tanie. Wspomniana wyżej dezynfekcja z użyciem ząbka czosnku to doskonałe wzmocnienie i uzupełnienie tradycyjnego odkażania. Pomaga pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów i hamuje rozwój patogenów. Jak zatem ją przeprowadzić? Wystarczy obrać ząbek czosnku i umieścić go w toalecie. Zabieg najlepiej przeprowadzić późnym wieczorem - tak, aby naturalny środek mógł działać przez całą noc; gdy toaleta nie jest używana przez domowników. Rano trzeba tylko spłukać wodę. Aby metoda z czosnkiem przyniosła pożądane rezultaty, powinna być powtarzana regularnie - najlepiej dwa razy w tygodniu. Wówczas z pewnością przyczyni się do dobrej dezynfekcji.

Jak pozbyć się żółtych plam z użyciem czosnku?

Odpowiednio użyty czosnek pozwala także pozbyć się żółtych plam, które bardzo często tworzą się na powierzchni toalety. Wystarczy przygotować na jego bazie dezynfekującą miksturę, czyli zagotować w garnku około dwie-trzy szklanki wody, dodać do niej trzy ząbki obranego czosnku, a następnie umieścić torebkę herbaty i odstawić do zaparzenia. Gdy specyfik wystygnie, trzeba tylko wlać go do toalety i pozwolić mu działać przez całą noc. Uporczywe plamy powinny zniknąć już po pierwszym użyciu, ale - oczywiście - dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg z czyszczeniem toalety czosnkiem warto powtórzyć co najmniej dwa razy i stosować regularnie jako metodę uzupełniającą dezynfekowanie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama