Reklama

Genialny patent na czyste płytki. Będą lśnić jak nowe

Marzy ci się czysta i błyszcząca łazienka, która nawet po upływie kilku lat od ostatniego remontu wygląda jak z katalogu? Wbrew pozorom nie jest to efekt trudny do osiągnięcia. Wymaga jednak odrobiny uwagi oraz znajomości sprytnych trików, które ułatwią sprzątanie. Podczas porządków solidnie szorujesz umywalkę, wannę i kabinę prysznicową? Nie zapomnij o wyczyszczeniu płytek łazienkowych. Znamy trik, dzięki któremu nie tylko usuniesz brud, ale sprawisz także, że będą lśnić.

Czym czyścić płytki w łazience?

Kafelki podczas mycia łazienki bywają przez nas pomijane. Często tłumaczymy to tym, że brakuje nam czasu na dokładne wypolerowanie tej przestrzeni, a w pierwszej kolejności naszą uwagę skupia kamień gromadzący się na słuchawce prysznica czy osady z mydła na kranach. Z biegiem czasu to zaniedbanie będzie coraz lepiej widoczne, a łazienka zacznie sprawiać wrażenie zapuszczonej.

Na szczególną uwagę zasługują płytki łazienkowe zlokalizowane przy umywalce, wannie i kabinie prysznicowej. W tych miejscach mają one najczęstszy kontakt z wodą i kosmetykami używanymi do codziennego utrzymania higieny. Brzydkie osady pojawiają się tu więc najszybciej i są najtrudniejsze do usunięcia.

Reklama

Od czego zacząć porządki? Od wyboru odpowiednich akcesoriów. Do wyczyszczenia płytek w łazience używaj wyłącznie miękkich ściereczek (np. z mikrofibry) lub gąbek. Szorstkie szczotki mogłyby bowiem skutkować zarysowaniem powierzchni kafelek.

Domowy płyn do czyszczenia płytek: Ten składnik masz w kuchni

Samodzielne przygotowanie specyfiku, który pozwoli przywrócić płytkom czystość i blask, nie wymaga fachowej wiedzy ani wyprawy do specjalistycznych sklepów. Czasem najlepsze i najprostsze rozwiązania mamy pod nosem. W tym przypadku wykorzystaj tabletki do zmywarki.

Wystarczy, że dwie sztuki wrzucisz do wiaderka z ciepłą wodą i wymieszasz. Tak powstałą miksturą przecieraj kafelki, następnie zmyj przy pomocy czystej szmatki. Dlaczego wybraliśmy akurat ten patent? Cechą charakterystyczną tabletek jest to, że w ich składzie obecne są substancje nie tylko czyszczące, ale też nabłyszczające. Wejście do łazienki od teraz będzie dużą przyjemnością.

Spryskaj tym wnętrze piekarnika. Domowa mikstura działa cuda

Jak wyczyścić fugi?

Trudno byłoby je pomijać podczas łazienkowych porządków. To właśnie w tych zakamarkach osadza się brud oraz wilgoć, które stwarzają duże ryzyko powstania pleśni. Jednym z najlepszych domowych sposobów na wyczyszczenie fug jest najzwyklejszy ocet. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:2 i przy pomocy małej szczoteczki nakładaj na problematyczne szczeliny. Skutecznie rozprawisz się z zabrudzeniami i brzydkimi nalotami.

Polecamy:

Czyste ubrania mniejszym kosztem? Sprytne patenty na szybsze pranie i niższe rachunki

Nie wyrzucaj skórek z mandarynek. Pomogą w sprzątaniu przed świętami

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama