Reklama

Dziewięć miejsc, które nie wiedzą co to odkurzacz

To oczywiste, że odkurzasz swój dywan, podłogi czy wycieraczkę. Ale czy przypadkiem nie zaniedbujesz dekoracyjnych poduszek? A co z lodówką? Oto lista miejsc, które być może nigdy nie widziały odkurzacza. Czas, żebyś to zmienił!

Materac

Wyciągnij odkurzaczem kurz z góry, dołu, z boków materaca, odkurzaj pufy, fotele, każdy pikowany dodatek i każdą tapicerowaną powierzchnię.

Szuflady

Poodkurzaj drobiny i okruszki z szuflad nie naruszając porządku rzeczy zakładając na rurkę odkurzacza parę starych rajstop.

Szafki

Czy zaglądasz czasem w najdalsze zakamarki szafek? Jest tam czasem naprawdę brudno, warto zatem od czasu do czasu wedrzeć się z odkurzaczem i wyssać zasiedziały osad kurzu, aby szafki zalśniły czystością.

Poduszki z pierza

Zdejmij z nich poszewki i wrzuć do prania, a potem odkurz dokładnie także same poduszki odpowiednią nakładką odkurzacza.

Poduszki z gąbki

Tego typu absolutnie nie pierz, po prostu przejedź po nich dobrze odkurzaczem nastawionym na słabe ssanie.

Abażury i klosze

Odkurzaj od góry do dołu, jeśli gdzieś nie możesz dotrzeć, użyj wszelkich metod, może małego pędzelka?

Przezwojenie lodówki

Delikatnie wysuń lodówkę, tak, by móc dotrzeć do jej tylnej ściany. Następnie równie delikatnie otrzyj odpowiednią nasadką tylną kratkę chłodzącą lodówki i widoczne elementy jej przezwojenia, obiecujemy ci, że z całą pewnością wyglądają jak scenografia horroru.

Filtr w suszarce do ubrań

Odkurzaj tam regularnie a zobaczysz, że pranie zacznie suszyć się szybciej.

Pokrywa kuchenki

Znana także pod nazwą „miejsce, do którego przypalony popcorn spada, aby umrzeć”. Sprawdź miejsce połączenia pokrywy z kuchenką i wyssij stamtąd odkurzaczem wszystkie pozostałości po gotowaniu!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama